ČT neodvysílá dokument Víta Olmera

radiotv22V rámci nedělního komponovaného večera na ČT2 měl být odvysílán dokumentární film Sedm statečných režiséra VÍTA OLMERA. Nestane se tak, protože Česká televize tento film stáhla. Informoval o tom web Týden.cz. Sedm statečných má být filmem s investigativními prvky, který se zabývá několika novinářskými kauzami. Česká televize svůj krok odůvodňuje neošetřenými autorskými právy. „Režisér neměl dostatečně ošetřená autorská práva u záběrů, které použil,“ řekl on-line deníku Týden.cz mluvčí České televize LADISLAV ŠTICHA.

Vít Olmer vidí celou věc jinak. Je známým kritikem poměrů v České televizi. „Když se sečte všechen použitý materiál z filmu Sedm statečných, vychází to v hodinovém dokumentu na tři a půl minuty. Navíc rozdrobených do několikasekundových sekvencí. Od začátku bylo dáno, že tam ty citace budou, tak to ČT schválila. Mám právnické posudky dokládající, že lze citace v přiměřeném množství použít – a to se, myslím, stalo,“ řekl Týdnu.cz. Vít Olmer. Současně se pouští do další kritiky ČT a nabízí vlastní vysvětlení, kdy tvrdí, že jde o příliš výbušný materiál, jenž by mohl nejednomu politikovi vadit.

Dnes si Olmer jde na Kavčí hory poslechnout odůvodnění osobně. „Je naprosto mimořádné, když ČT vyřadí pořad z programu týden před plánovaným vysíláním. Program se sestavuje půl roku dopředu. To, že dokument neodvysílají, mi Centrum publicistiky a dokumentu sdělilo až po pondělní projekci v ČT. Neměl jsem absolutně žádný čas s tím cokoli dělat, je to jak za bolševika,“ říká Olmer.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .