Ve vysílání alternativního Radia 1 probíhá narozeninový týden

Od pondělí 20. března do pátku 24. března probíhá na Radiu 1 speciální narozeninový týden. Ve čtvrtek totiž uplyne přesně 26 let od chvíle, kdy Radio 1 získalo licenci pro vysílání na pražské frekvenci 91,9 FM.

Screenshot z videospotu Radia 1 s legendární kozou

Screenshot z videospotu Radia 1 s legendární kozou

Právě s touto frekvencí je Radio 1 historicky spjato. Nyní už terestricky vysílá i v Plzni na 97,5 FM. Příznivce alternativy napříč republikou oslovuje přes internet.

Vysílání se během týdne ponese v duchu zásadních momentů uplynulých 26 let, a to nejen v rámci hudební, ale i společenské scény související s historií Radia 1.

Ve vysílání si připomeneme počátek klubové scény, vznik hudebních magazínů a webů, boom kytarové hudby v období 2002-2004 nebo si zavzpomínáme, jak se prezentovala undergroundová scéna po Sametové revoluci v roce 1989. To vše je součástí historie Radia 1,“ uvedla Klára Vlková z Radia 1.

Narozeninový týden vyvrcholí v pátek 24. března večírkem v legendárním pražském klubu 007, kde Josef Sedloň připraví párty s prověřenými hity zahrnující žánry EBM, Hip Hop, Indie Rock, Rave, Gothic, Crossover, Industrial nebo Shoegaze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: