V sobotu se uskuteční narozeninová oslava pražského Radia 1, probíhá soutěž o vstupenky

Pražské alternativní Radio 1 oslaví v sobotu 6. února 2016 v Divadle Archa své 25. narozeniny. V těchto dnech probíhá ve vysílání soutěž o vstupenky. Hlavní hvězdou večera bude kultovní kapela Ecstasy of Saint Theresa – EOST.

AKTUALIZACE 5. dubna: Opravena informace o sestavě kapely pro sobotní koncert.

radio1-koza-screen-651

První veřejné vystoupení EOST po pěti letech

Kultovní kapela The Ecstasy of Saint Theresa veřejně vystoupí poprvé po více než pěti letech. V roce 1991, tedy ve stejném roce, kdy začalo vysílat Radio 1, vyšlo i debutové EP Pigment této kapely, jejíž hudba neodmyslitelně patří k vysílání Radia 1. V sobotu ji fanoušci uvidí v současné sestavě Jan P. Muchow, Kateřina Winterová a Marek Klasna a svým vystoupením ji podpoří mladá rakovnická kapela Manon Meurt.

Od pondělí 1. února až do pátku 5. února můžete ve vysílání soutěžit o dvě vstupenky na tento vyprodaný koncert,“ informuje v tiskové zprávě Klára Vlková z on-air produkce Radia 1.

Živé vystoupení odvysílá Radio 1 a natočí Česká televize

Vystoupení EOST v rámci narozeninové oslavy českého Radia 1 bude natáčet Česká televize. Záznam odvysílá v rámci pořadu Kombo na večerní stanici ČT art. Samotné Radio 1 věnuje večerní vysílání dne 6. února živé debatě o své přítomnosti v éteru (od 19:00) a následně odvysílá oba koncerty živě.

Radio 1 v rámci sobotního koncertu oslaví 25 let od zahájení svého legálního vysílání. To probíhá od roku 1991. Několik měsíců předtím ale vysílalo v Praze i pirátské rádio pod názvem Stalin – během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Radio 1 je dodnes považováno za první soukromou nezávislou rozhlasovou stanicí v České republice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: