Rádio HEY dnes představí své plány na pražské frekvenci

Někdejší Rádio Sázava Miroslava Pýchy, které dnes působí pod značkou HEY Radio, představí své plány týkající se nové FM frekvence 101,6 v Praze. V pozvánce zmiňuje přátele dobrého rocku, čímž naznačuje možný větší příklon k rockové hudbě.

Logo Rádia HEY Miroslava Pýchy

Logo Rádia HEY Miroslava Pýchy

Rádio HEY v posledním 1,5 roce spustilo po celé republice 10 nových vysílačů. Před měsícem to byla Český Lípa a Jihlava. Dnes pokrývá Rádio HEY svým signálem podstatnou část územní České republiky. Pražský kmitočet je pro nás o to důležitější, že zde má naše rádio sídlo i hlavní studio a Praha byla jediným místem, kde příjem signálu našeho rádia byl buď omezený nebo zcela nemožný,“ říká Miroslav Pýcha, majitel společnosti, která provozuje Rádio HEY.

Značku Rádio HEY přitom původně využívala mediální skupina GES spolumajitele televize Prima a Radio United Ivana Zacha. Rádio HEY prvně přinášelo rockovou hudbu na severní a jižní Moravě, aby posléze uplatnilo tento formát celoplošně v rámci konceptu „rock & sport“.

Po konsolidaci jednotlivých stanic v nově vytvořené skupině Radio United bylo vysílání Rádia HEY ukončeno. Rocku se v rámci této rozhlasové skupiny věnuje Radio BEAT. Frekvence původního Rádia HEY využilo Country rádio a Signál rádio.

Uvolněné značky HEY se poté chopil Miroslav Pýcha, majitel rádií Sázava a COLOR. Ten ji využil v rámci expanze projektu Sázava do dalších regionů, jelikož hledal vhodný název pro nadregionální stanici. Nyní už značku HEY používá i v rámci středočeského regionu, kde Rádio Sázava začínalo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .