Radio 1 má první FM frekvenci mimo Prahu, rozšíří se do Plzně

Hudebně alternativní Radio 1, které je neodmyslitelnou součástí pražského éteru, získalo vůbec první FM frekvenci mimo hlavní město. Svůj signál může rozšířit do Plzně na nové frekvenci 97,5 MHz.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v tomto týdnu schválila udělení licence Radiu 1, konkrétně společnosti RADIO UNITED BROADCASTING s.r.o. pro vysílání z oblasti Plzeň Bory na frekvenci 97,5 MHz s výkonem 100 W. Stanice, která aktivně figuruje na českém trhu přes 25 let, se tak může v dohledné době rozšířit i mimo Prahu.

Radio 1 oslovuje své mimopražské posluchačské komunity převážně přes internet a digitální vysílání. Zisk další frekvence ulehčí poslech stanice těm posluchačům, kdo upřednostňují nejrozšířenější platformu FM.

Novou frekvenci získalo od vysílací rady i Country rádio, které rovněž patří do portfolia Radio United Broadcasting. Licence se týká lokality Pelhřimov 92,2 MHz a výkonu 100 W.

Radio 1 vysílá legálně od roku 1991. První „skutečný“ začátek vysílání přišel už na podzim roku 1990 – tehdy stanice vysílala několik dní pod názvem Radio Stalin – během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné.

Screenshot z videospotu Radia 1 s legendární kozou

Podívejte se na animovaný spot Radia 1 s kozou

Legendární jingle s kozou byl inspirací pro nový animovaný spot stanice Radio 1, který připravilo studio Eallin. Spot byl poprvé představen na Mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm, který proběhl začátkem května v Třeboni.

....
Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: