Žantovského Ultravox a Fajn Radio chtějí v Praze stejný kmitočet

Společnost Ultravox, jejíž jednatelem a spolumajitelem je bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Žantovský, se nevzdává svých plánů na založení nového rádia v Praze. Jen pár týdnů poté, co Český telekomunikační úřad neschválil koordinaci kmitočtu Praha – centrum 101,6 MHz/500W, požádala společnost Radu o další frekvenci.

Na svém poslední červnovém zasedání projednala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání žádost společnosti Ultravox s.r.o. o odeslání kmitočtu Praha – centrum 94,1 MHz/150W ke koordinaci na ČTÚ; žádost byla jednoznačně schválena.

I kdyby se ČTÚ podařilo kmitočet zkoordinovat, nemá ještě žadatel vyhráno. O koordinaci stejné frekvence požádala již koncem května společnost ESA radio, která vlastní licenci pražského Fajn Radia. Její žádost obsahuje vyzářený výkon 100W, mírně odlišná je také lokalita, Fajn Radio chce dokrývač v pražské Michli.

Jak se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zachová, pokud by byly oba dva kmitočty úspěšně zkoordinovány, je těžké odhadnout. V historii rozhlasového vysílání v Česku podobná situace zatím nikdy nenastala.

Společnost Ultravox s.r.o. byla založena v roce 1993, podle internetového obchodního rejstříku jde o hudební vydavatelství, jehož jednatelem a třetinovým vlastníkem je bývalý člen RRTV a mediální publicista Petr Žantovský. Stejné podíly ve společnosti mají Jan Wagner a Pavel Neumann.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .