RRTV rozdala šest nových dokrývačů

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání rozdala další sadu dokrývačů. Nejvíce si polepšilo Radio Proglas, které získalo tři nové kmitočty, dvě frekvence přidělila Rada Radiu Krokodýl a jeden vysílač získal Kiss Hády.

Všech šest kmitočtů spadá na jižní a východní Moravu a jak řekl serveru RadioTV v listopadu Pavel Barák z úřadu RRTV, „jde vesměs o kmitočty, které byly vybrány provozovateli, kteří je vyhledali a požádali o změnu souboru technických parametrů z důvodu zlepšení příjmových podmínek na území, kde signál od jejich stávajících vysílačů již není dostatečně silný.“

Proglas se stále rozrůstá

Nejštědřejší byla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vůči křesťanskému Radiu Proglas, kterému přidělila hned tři dokrývače. Jedná se konkrétně o frekvence Znojmo 107,2 MHz/200W, Třebíč 96,4 MHz/100W a Valašské Klobouky 104,2 MHz/100W. Po spuštění těchto kmitočů bude mít Proglas pokrytu téměř celou Moravu a v současnosti je jeho signál nedosažitelný prakticky pouze na západě Čech.

Dva nové kmitočty získalo brněnské Radio Krokodýl. Jde o dokrývače Velké Meziříčí 89,1 MHz/300W a Znojmo 96,2 MHz/300W. Krokodýl má přitom zaděláno na další rozšíření pokrytí, RRTV totiž také vydala souhlas k odeslání kmitočtu Boskovice 91,9 MHz/300W na ČTÚ ke koordinaci. Krokodýl momentálně kromě svého hlavního vysílače využívá jen dokrývač ve Vyškově.

Méně úspěšný je v rozšířování pokrytí zatím hlavní konkurent Krokodýla – rádio Kiss Hády. Přestože v listopadu byly pro Kiss Hády připravovány hned tři nové dokrývače, RRTV mu přidělila pouze jediný kmitočet – Blansko 104,1 MHz/100W. Kmitočty Velké Meziříčí 88,7 MHz/200W a Znojmo 90,9 MHz/500W, které byly k letecké koordinaci odeslány ve stejném balíku, zatím uděleny nebyly.

Další neúspěch ve snaze rozšířit své pokrytí zaznamenalo pražské Country Radio. Poté co RRTV zopakovala své rozhodnutí o neudělení kmitočtu v České Lípě, které zrušil Městský soud v Praze, zamítl regulátor také žádost Country Radia o udělení frekvence Kutná Hora – Vysoká 105,1 MHz/1kW. Důvodem je inkompatibilita se stávající sítí VKV vysílačů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .