Radio Impuls získalo šest malých dokrývačů

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes přidělila Radiu Impuls šest nových nízkovýkonových vysílačů. Jedná se o kmitočty ze sady osmi frekvencí, kterou Impuls poslal na RRTV v dubnu loňského roku. Dokrývače, které by měly být uvedeny do provozu do tří měsíců, by měly zlepšit pokrytí této celoplošné stanice ve středních a severozápadních Čechách.

RRTV vydala souhlas provozovateli Londa spol. s r.o. ke změně územního rozsahu vysílání spočívající v přidělení kmitočtů Aš – město 99,1 MHz/100W, Beroun město 101,5 MHz/200W, Děčín – město 102,7 MHz/200W, Karlovy Vary – město 93,0 MHz/200W, Příbram – město 96,4 MHz/200W a Sokolov 96,5 MHz/200W.

Impuls má v plánu nové dokrývače spustit v létě. „Samozřejmě, že je spustíme co nejdříve budeme moci. Jelikož ale existují i určitě lhůty dodávek technologií, budeme velmi rádi, když se vše podaří zrealizovat do tří měsíců,“ řekl RadioTV generální ředitel Radia Impuls Jiří Hrabák.

Udělení dalších dvou dokrývačů zatím brání problémy při koordinaci. Kmitočet Cheb 92,2 MHz/200W zamítl Český telekomunikační úřad již v létě loňského roku kvůli rušení Radia Egrensis a nyní RRTV nepřidělila ani Benešov 103,5 MHz z důvodu neúspěšné koordinace tohoto kmitočtu. „Co se týká Chebu a Benešova – budeme se snažit o to, abychom tady stejně jako i na jiných místech republiky naplňovali naši licenci, tedy licenci pro celoplošné
rádio. Abych byl konkrétnější, budeme hledat cestu pro koordinaci jiných kmitočtů,“
dodává Hrabák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: