Radio Haná získalo dokrývače v Šumperku a Hranicích

Olomoucké Radio Haná získalo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dva nové dokrývače. Jedná se o stowattové frekvence v Hranicích a Šumperku. Ve stadiu koordinace jsou přitom další dva kmitočty pro Radio Haná – v Bruntálu a ve Vyškově.

Radio Haná využívá jako centrální vysílač kótu Olomouc – Pohořany 92.3 MHz/5kW, který pokrývá velkou část střední Moravy a zasahuje daleko na sever a jihovýchod. Toto pokrytí doplňuje ve větších městech nízkovýkonovými dokrývači. Po Přerovu a Prostějovu nyní přichází na řadu kmitočty Hranice 91.9 MHz/100W a Šumperk 103.3 MHz/100W, které mu RRTV přidělila na včerejším zasedání.

Rada současně přerušila řízení v případě dalších dvou kmitočtů a schválila jejich odeslání ke koordinaci na ČTÚ. Jedná se o frekvence Bruntál 102.9 MHz/100W a Vyškov 97.8 MHz/100W, které by mohly orámovat oblast kvalitního pokrytí na severu a jihu.

Čas míří do Opavy

Na zlepšení pokrytí si dělají zálusk také multiregionální rádia Čas, Proglas a Evropa 2. Severomoravská jednička koordinuje kmitočet Opava – silo 90.6 MHz/250W a Evropa 2 čeká na schválení dokrývače Trutnov – Šibeniční vrch 107.8 MHz/100W. Radio Proglas tentokrát nežádá o nový vysílač, má v úmuslu zvýšit vyzářený výkon frekvence Brno 107.5 MHz/2,88kW na 10kW. Také k této žádosti se musí vyjádřit ČTÚ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .