Rádio Čas vysílá v Uherském Hradišti

Druhá nejposlouchanější regionální stanice v republice dnes rozšiřuje své pokrytí. Program zlínské mutace Rádia Čas se od 1. června rozšířuje dále na jih, přijímat ho mohou posluchači v Uherském Hradišti a okolí na frekvenci 102,7 MHz. Jde o jedenáctou frekvenci Rádia Čas, osud dalších pěti dokrývačů má v rukou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a Český telekomunikační úřad.

Rádio Čas dnes uvádí do provozu svůj jedenáctý kmitočet Uherské Hradiště – město 102,7 MHz/150W, který mu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání přidělila na svém šestém zasedání letos v březnu. Spuštění vysílání na tomto kmitočtu RadioTV potvrdila Radka Ricková z Rádia Čas. Na tomto kmitočtu se vysílá program zlínské mutace Rádia Čas, které dále provozuje slezskou, valašskou a olomouckou mutaci a samozřejmě také mateřský program pro Ostravu.

Nově licencovaná společnost Juke Box s.r.o. požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o pět kmitočtů, které by v případě úspěšné koordinace na ČTÚ rozšířily pokrytí stanice dále na jih a západ. Nejzápadnější výspou dosahu Rádia Čas by se stala hranice Olomouckého kraje s Pardubickým, kam by mohl zasáhnout dokrývač Mohelnice 103,1 MHz/200W. Na sever od něj by pokrytí zajišťoval vysílač Šumeprk – Háj 95,6 MHz/150W a až k polské hranici by mohl být dostupný kmitočet Jeseník – město 91,7 MHz/100W. Část okresu Brunál by měl vykrýt nový dokrývač Rýmařov 90,8 MHz/100W. Na jižní Moravě se Čas chce posunout až k rakouské hranici, posloužit by tomu mohl dokrývač Břeclav 93,2 MHz/100W.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .