Radio Čas může do Opavy

Nejposlouchanější moravské rádio dostalo povolení k dalšímu rozšíření svého pokrytí. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádost licencované společnosti Juke Box s.r.o. o územní rozšíření pokrytí spočívající v přidělení kmitočtu Opava 90,6 MHz/250W. Vyplývá to z tiskové zprávy z 21. zasedání RRTV, které se konalo ve dnech 22.-23. listopadu.

Radio Čas v současnosti vysílá na devíti kmitočtech. Primárním vysílačem zůstává pětikilowattová frekvence z Ostravy, kterou doplňují dva vysílače pro oblast Slezska. Valašská mutace Radia Čas je šířena z kilowattové kóty Frenštát – Velký Javorník s malými dokrývači ve Vsetíně, Valašském Meziříčí a Hranicích. Na střední Moravě se Čas zabydlel ve Zlíně a Olomouci, kde šíří své regionální mutace na městských vysílačích o výkonu 300W.

Přestože majitel Radia Čas Radim Pařízek při příležitosti zahájení provozu olomouckého studia nastínil své další plány na rozšíření pokrytí do oblasti Šumperska, v této oblasti se zatím nic neděje. Radio Čas v nejbližší době pokryje Opavsko a míří také dále na jih od Zlína. Český telekomunikační úřad v současnosti řeší jeho žádost o dokrývač Uherské Hradiště 102,7 MHz/150W a ve hře je také účast Radia Čas v licenčním řízení o kmitočet Hodonín 91,4/500W. Více viz Na hodonínskou licenci přišlo třináct žádostí.

Autor článku:

Komentáře (16)

 1. hawkey (Radek Dresler)

  Z TÝDENÍKU MAGAZÍNU DNES

  Taky se může měnit manžel. Ale co bychom točili?
  Pavel Zuna, šéf pořadu Výměna manželek

  * Kolik rodin se už přihlásilo do pořadu Výměna manželek?

  Stovky, možná už jich bude tisíc.

  Autor: Martin Moravec

  Nemůžete do diskue okopírovat celý článek odjinud. Tím porušujete jejich autorská práva.

 2. Anonym

  Tak jo hawkey…

  Názor druhé strany je v týdeníku Magazínu Dnes ZDE.

  pro Hawkeyho: Tohle už doufám nesmažete, protože by jste popřel samou podstatu internetu.

  btw. § 31 odstavec 1 písm. b) autorského zákona zařadí do svého samostatného díla vědeckého, kritického, odborného nebo do díla určeného k vyučovacím účelům, pro objasnění jeho obsahu, drobná celá zveřejněná díla,

  Vzhledem k tomu
  1. že diskuze je samostatným dílem ve smyslu AZ, 2. tyto stránky se prezentují jako odborné,
  3. zcela zjevně je to pro objasnění obsahu
  4. jedná se o drobné dílo (tedy nepřesahující 1 normostranu A4 dle ČSN

  dále

  § 34 písm. c) autorského zákona převezme do periodického tisku či jiného hromadného sdělovacího prostředku články s obsahem časového významu o věcech politických, hospodářských nebo náboženských, uveřejněné již v jiném hromadném sdělovacím prostředku, či jejich překlad; takové převzetí není přípustné, je-li výslovně zapovězeno.

  1. jste jiným sdělovací prostředek dle AZ
  2. jedná se o článek který de iure je článkem hospodářským
  3. na webu MF dnes dnes jsem dosud nenašel jedinou zmínku o tom, že by se další zveřejnění zapovídalo – a fakt jsem se snažil se dívat důkladně. Pokud to mají někde zastrčené na „milionté stránce“ tak to mají smůlu.

  a na závěr sděluji, že jsem splnil i podmínku uvedenou v § 34, věta za středníkem AZ vždy je však nutno uvést jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen.

  To jen tak pro pořádek.

  Děkuji

 3. Phill

  Netuším proč ale myslím že celé je účelově napsáno pro TV Prima. Jen si dovoluji konstatovat, že VM je pořad který je naprosto OK a osobně si myslím že paní poslankyně neměla dávat podnět na RRTV ale na odbor péče o dítě protože podmínky ve kterých děti vyrůstají nebo si snad někdo myslí že vyrůstání v podmínkách, počuraných madrací neustále špinavé oblečení atd je snad OK ne není a vážená paní poslankyně místo nesmyslné stížnosti měla žádat něco naprosto jiného. Je na uvážení každého rodiče zda si vezme „dovolenou“ a místo sebe pořídí domů paní nahlídaní. Pokud se dítěti dostává srovnatelné péče jak za přítomnosti matky pak není důvod zde řešit takové blbosti. PS s dítětem je i otec který musí svou ženu vždy zastoupit. Nemyslím si že by Nova dovolila aby „paní na hlídání“ činila jakékoli příkoří svěřenému dítěti už jen díky tomu, že je vždy přítomná produkce tohoto pořadu nebo snad ne?? Paní poslankyně laskavě dělejte svou práci a ne blbosti.

 4. Petra H.

  Phille, pro TV Prima jsem nic určitě nepsala, je to názor. Výsledek pozorování a analytického myšlení. Názor matky dvou dětí. Názor osoby, která si váží jakéhokoli názoru druhých. Jen tak je možná diskuse, jen tak je možné se vyvíjet –
  – a to jakýmkoli námi samotnými zvoleným směrem. Netvrdím, že to odnesou všechny děti, ale
  i kdyby jediný nedospělý člověk měl něčím podobným projít s negativním dopadem, stojí atak
  na ztrátu soukromí dítěte za zveřejnění. Paní na hlídání? Jistě, jen se nesmí handrkovat s otcem a už vůbec ne v přítomnosti dětí. O to jediné jde. Ostatní je věcí rodičů a divácké sledovanosti. Děkuji všem za odezvu na mou premiéru na tomto serveru, úsměv. Příště už o něčem veselejším :-)

 5. Shaman

  Nechápu, jak může autorka (zvláště pak na odborném serveru) házet všechny reality-show do stejného pytle. Když už zabíháte do kvality a mluvíte o výborných českých filmech (i když já znám z poslední doby pouze průměrné nebo lehce nadprůměrné tuzemské snímky) je tristní, že v článku chybí zmínka o Superstar. Tato soutěž (pokud se dá soutěží vůbec nazvat, je to přece taky spíše reality-show) vyrábí prakticky stejné „rychlokvašky“. Nutno podotknout, že oni alespoň umí třeba trochu zpívat. Ale jakpak vidí tak rychlou slávu jiných asi děti?
  Prostě moc subjektivní a zbytečně dlouhý článek, který by se spíše hodil do rubriky Diskuze.

 6. XXL

  I ja si myslim, ze vystavovani deti kameram muze ohrozit jejich vyvoj. Ale odpovidaji za to jejich rodice. Jejich zakonni zastupci. Je smutne, ze nejen, ze se nechaji smirovat kamerami, ale vystavuji tomu sve deti. to me prijde opravdu neeticke.

 7. Flower

  je to skvělej článek, a když někdo osočuje z nekalosti samotnou autorku článku, sám má problém, předpokládám právě z komplexů, kterými trpí, a začít se ovládat, bych mu doporučil.´Anonymní závistivce nemám rád!!!. Autorce jedničku a usměv od srdce. Flower

 8. irulan

  když chceš postavit dům musíš se vyučit zedníkem (minimálně , když chceš někomu uříznout slepé střevo musíš hodně let študovat a ještě další čekat než tě k tomu pustí holt ale děti může dělat každý a vychovávat si je po svém bez jakékoliv kvalifikace či zodpovědnosti a společnost potom léčí důsledky , výměna manželek je pouze ukázkou kam až jsou lidé schopni klesnout a nečervenat se .

 9. Jirka

  Souhlasím s článkem, ale bohužel dnes a denně vidím a slyším , jaká kvanta lidí toto sledují. Osobně mám obavy,kam spěje „západní“ kultura a jaké stádo z nás vytváří !!! P.S. Nejsem socan ani komouš, jen občas přemýšlím trochu dál, než co měl Vladko k obědu a s kým se večer pohádá….. Reality show je tragédie !!

 10. Zeus

  Naprosto s tebou souhlasím!!!

  Schválně jsem to napsal velkým tučným písmem protože mi mluvíš z duše. Reality Show jsou opravdu silným úpadkem kultury, dá-li se toto kulturou ještě nazvat. Sledovat skupinku lidiček s IQ vydlabané tykve i při těch nejintimějších záležitostech to už opravdu nemá s kulturou naprosto nic společného. Navíc je to vysíláno v době kdy mají k TV přijímači přístup i děti což naplňuje trestný čin porušování mravní výchovy mládeže. Tenhle článek je skvělý, autorka to napsala velice hezky. Reality show jsou prostě hnůj, který je potřeba vykydat. Oběma našim soukromým TV bych za jejich vysílání napařil pokutu jako hrom. Tak deset miliard pro každou by to spravilo. Ať je to zruinuje, to je mi jedno. aspoň by tu byl pokoj od toho nováckého septiku a Primu bych taky oželel, protože se začíná Nově nápadně podobat. A pak na televizi moc nekoukám, spíš trávím čas u internetu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .