Na střední Moravě vznikne pět nových dokrývačů

Na střední Moravě bude rozhlasový éter zase o něco plnější. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání udělila v tomto region hned pětici nových dokrývačů. Nejvíce se rozšíří programová nabídka v Kroměříži, kde začnou vysílat tři nová rádia. Po jednom kmitočtu zísjakí Moravská Třebová a Valašské Meziříčí.

Nebývale velký zájem projevili provozovatelé o vysílání v kdysi okresním městě Kroměříž. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dala souhlas hned třema stanicím, aby rozšířili své územní pokrytí o toto městoa jeho okolí. Jak stojí v tiskové zprávě z 5. zasedání RRTV, nejsilnější kmitočet získalo Radio Čas: „RRTV udělila provozovateli JUKE BOX, spol. s r. o. souhlas ke změně územního rozsahu vysílání a souboru technických parametrů spočívající v přidělení kmitočtu Kroměříž 96,4 MHz/150 W podle § 20 odst. 4 a § 21 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb. pro program RADIO ČAS – FM.“ Dá se očekávat, že na tomto kmitočtu bude vysílána olomoucká nebo zlínská mutace této nejposlouchanější stanice na severní Moravě.

Dva stowattové dokrývače Rada udělila olomouckým dvojčatům Rubi/Haná. Zatímco provozovatel Radia Rubi Josef Hejl získal vysílač Kroměříž 93,1 MHz/100W, provozovatel Radia Haná Pavel Foretník uspěl s žádostí o frekvenci Kroměříž 88,4 MHz/100W. O stejnou lokalitu měla také společnost Definitely s.r.o, která vlastní licenci olomouckého Fajn Radia. Zde RRTV vydala zamítavé stanovisko z důvodu zamítavého stanoviska Českého telekomunikačního úřadu a kmitočet Kroměříž 88,5 MHz/100W nepřidělila. Olomoucké Fajn Radio tedy RRTV potěšila alespoň svým dalším rozhodnutím, když jí přidělila kmitočet Valašské Meziříčí 105,2 MHz/100W.

Další žádosti úspěšné nebyly. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání smetla ze stolu požadavky Radia Most o kmitočet Kladno 107,1 MHz/200W a Radia Haná o kmitočet Svitavy 101,2 MHz/150W. Posledně jmenovaná stanice má navíc problémy se svým testovacím vysíláním programu Sky Rock na olomoucké frekvenci. RRTV totiiž „zahájila s provozovatelem Foretník Pavel, RNDr. správní řízení z moci úřední, pro možné porušení licenčních podmínek, kterého se mohl dopustit tím, že na programu RADIO HANÁ, na frekvenci 100,0 MHZ Olomouc ve dnech 4. – 12. února 2008 odvysílal zkušební, tzv. testovací program s odlišným programem. Dle rozhodnutí Rady a stanoviska ČTÚ je povinen na frekvenci 100,0 MHz Olomouc vysílat synchronně s frekvencí 100,2 MHz Prostějov.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .