Kiss Hády získalo dokrývače ve Znojmě a Velkém Meziříčí

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se na svém posledním zasedání zabývala mnoha žádostmi ohledně přidělení nových kmitočtů. Radiu Kiss Hády nakonec přidělila dva dokrývače, řadu dalších kmitočtů odeslala na ČTÚ ke koordinaci a několik vysílačů sama zamítla z důvodu inkompatibility se stávající sítí VKV.

Rada pro RTV vydala souhlas provozovateli Radio Station Brno s.r.o. (Kiss Hády) ke změně územního rozsahu vysílání spočívající v přidělení kmitočtů Znojmo 90,9 MHz/500W a Velké Meziříčí 88,7MHz/200W. Kiss Hády tak může srovnat krok s konkurenčním Radiem Krokodýl, jemuž RRTV přidělila dokrývače v těchto lokalitách již na jednom ze svých předchozích zasedáních.

Rada také schválila žádost Radia Blaník jižní Morava o změnu stanoviště kmitočtu Třebíč – teplárna 98,6 MHz/500W na kótu Třebíč – Kostelíček při zachování frekvence a vyzářeného výkonu.

F1 a E2 se střídavými úspěchy

Celkem pět žádostí o změnu územního rozsahu podal rozhlasový dům Frekvence 1/Evropa 2. Prvním kolem prošly úspěšně dokrývače Frekvence 1 Cheb 104,6 MHz/100W a Sokolov 102,1 MHz/500W, u nichž Rada vydala souhlas s odesláním ke koordinaci na ČTÚ. Třetí z kmitočtů v Aši byl Radou rovnou zamítnut.

Evropa 2 nežádala o nové dokrývače, ale o změnu stanoviště kmitočtu Jihlava – Rudný 105,1 MHz/200W na kótu Jihlava – Královský vršek a i tato změna byla odeslána ke schválení na ČTÚ. Naopak požadavek na zvýšení centrálního vysílače Evropy 2 Praha 88,2 MHz/5kW byl zamítnut.

O nový dokrývač požádala také společnost Radio Duha, který přenáší program Evropy 2. Žádost o rozšíření kmitočtu Vrchlabí 106,4 MHz/1kW do oblasti Mladá Boleslav a Trutnov byla odeslána na ČTÚ.

Radio Rubi neuspělo

Ani jedna žádost neprošla uničovskému Radiu Rubi. Jeho provozovatel Josef Hejl požadoval kmitočty v Hranicích a Vyškově, které byly shodně zamítnuty z důvodu inkompatibility se stávající VKV sítí.

A nakonec je zde žádost Radia Hey Praha spočívající v přidělení kmitočtu Odolená Voda 107,8 MHz/100W. RRTV vydala souhlas k odeslání kmitočtu na ČTÚ ke koordinaci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .