Dokrývače pro Kiss Hády a Frekvenci 1

Rada pro rozhlasové a teleizní vysílání povolila dalším dvěma stanicím rozšíření jejich pokrytí. Nový dokrývač v Příbrami získala celoplošná Frekvence 1, do Žďáru nad Sázavou může expandovat brněnské Kiss Hády. Neúspěšně skončila snaha Rádia Rubi o přidělení dokrývačů ve Vyškově a Valašském Meziříčí.

Frekvence 1 uspěla s požadavkem na přidělení nového dokrývače Příbram 101,4 MHz/50W, který je synchronním kmitočtem s ženevskou frekvenci Plzeň – Krašov 91,4 MHz/100kW. Nový dokrývač získalo také Kiss Hády, kromě hlavního vysílače a čtyř dokrývačů v Blansku, Vyškově, Znojmu a Velkém Meziříčí může do budoucna spustit vysílání také z kóty Žďár nad Sázavou 94,8 MHz/158W.

Olomoucké Rádio Haná má po poslední zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v ruce povolení k přesunu dříve udělených  kmitočtů Hranice 91,9 MHz/100W a Šumperk 103,3 MHz/100W na nové stanoviště. Oba nové kmitočty by měly být uvedeny do provozu již v průběhu července, tedy pravděpodobně dříve než v minulosti přidělené dokrývače pro Boskovice, Vyškov a Bruntál, jejichž spuštění zatím provozovatel neavizoval.

Neúspěšná byla tentokrát snaha sesterského Rádia Rubi, které pokrývá podobnou oblast. RRTV zamítla žádosti o změnu souboru technických parametrů spočívající v přidělení kmitočtu Vyškov 96,4 MHz/200W a Valašské Meziříčí 95,3 MHz/150W. Podle dostupných informací kmitočty prošly úspěšně koordinací na Českém telekomunikačním úřadě, Rada je tedy pravděpodobně bude moci přidělit jiným žadatelům.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .