Další dva dokrývače pro Evropu 2

Evropa 2 může zlepšit své pokrytí v dalších dvou regionech. RRTV ji přidělila dokrývače v Českém Krumlově a Velkém Meziříčí. Další tři žádosti byly zamítnuty, jak jsme informovali v předchozím článku, Rada na ně plánuje vyhlásit licenční řízení.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání schválila žádost společnosti Evropa 2 s.r.o. o změnu územního rozsahu vysílání a souboru technickým parametrů spočívající v přidělení kmitočtů Český Krumlov 102,5 MHz/200W a Velké Meziříčí 92,9 MHz/200W. Nové dva dokrývače dorovnaly počet vysílačů Evropy 2 na rovných dvacet, kromě těch, které jsou již v provozu, má stanice přiděleny frekvence Prachatice 89,3 MHz/100W, Sokolov 90,5 MHz/200W, Blansko 94,6 MHz/200W a Cheb 94,9 MHz/100W.

Evropa 2 koncem loňského roku žádala také o přidělewní dokrývačů Frýdek-Místek – centrum 95,4 MHz/100W, Uherský Brod – Králov 88,5 MHz/200W a Uherské Hradiště 95,8 MHz/200W. . Tyto kmitočty přiděleny nebyly, Rada totiž plánuje, že by na ně vyhlásila licenční řízení. „Uherské hradiště a Uherský brod se dají spojit do jednoho řízení, protože i jejich pokrytí je spojité; Frýdek-Místek je lokálně hodnotný kmitočet, který má větší pokrytí, než například nedávno licenčně udělovaný kmitočet v Hodoníně,“ řekl RadioTV místopředseda Rady Petr Pospíchal. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ovšem o vyhlášení licenčních řízení ještě nerozhodla, jde pouze o možný směr vývoje, který bude projednán na jednom z dalších zasedání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .