Čtvrteční orkán porazil vysílač Fajn North Music

Orkán Kyrill, který se v noci na pátek přehnal nad Českem, nelámal pouze stromy. Silnému větru neodolal ani hlavní vysílač ústeckých rádií Fajn North Music a HitRádio FM Labe na kótě Ústí nad Labem – Vysoký-Ostrý. Vysílání bylo zcela obnoveno po čtyřiadvaceti hodinách.

Jak informoval Ústecký deník, silný vítr zlomil v noci ze čtvrtka na pátek na kopci Vysoký-Ostrý vsí dvacetimetrový sloup s vysílači ústeckých rozhlasových stanic Fajn North Music a Hitrádio FM Labe a vyřadil tak jejich vysílání z provozu. Vysílací stožár se podle informací, které RadioTV získalo z vedení stanice, zřítil 45 minut po půlnoci ze čtvrtka na pátek. Kromě hlavního vysílače se současně odmlčely dokrývače Fajn North Music 98,3 MHz Litoměřice a 89,3MHz Děčín, Hitrádio Labe 102,8 MHz Ústí nad Labem a 99,6 MHz Litoměřice, které z kóty Vysoký-Ostrý přebírají modulaci signálu.

Na zvednutí stožáru a zprovoznění vysílání se začalo pracovat okolo sedmé hodiny ráno, kdy rychlost větru poklesla na 80 km/h. Veškeré práce se zvednutím sloupy, který se zlomil metr nad zemí, ovšem probíhaly bez těžké techniky, protože vysílací stožár je umístěn v těžko přístupném terénu. Technici jej museli navařit zpět a ukotvit lany k okolním stromům. Současně probíhaly práce na provizorním zprovoznění vysílání Fajn North Music v Litoměřicích a Hitrádia Labe v Ústí nad Labem, ke kterému došlo v jednu hodinu odpoledne.

„Stožár se podařilo za, nebál bych se napsat, heroického výkonu našeho technika Jardy Čermáka a jeho týmu lidí zvednout a ukotvit kolem 18h večer. Potom se do sobotní jedné hodiny měnil anténní systém a přenosové trasy které byly pádem zničeny,“ popisuje pro RadioTV páteční události hudební ředitel Fajn North Music Michal Sroka a dodává: „Zde bych rád poděkoval Petru Dvořákovi s firmy Phobos a Honzovi Kurečkovi, kteří v opravdů v extrémních podmínkách silného větru vše navěšeli na stožár a po té zprovoznili.“

Vysílání na všech kmitočtech rádií Fajn North Music a Hitrádio FM Labe bylo zprovozněno v sobotu, v jednu hodinu po půlnoci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .