ZOH 2006 ve vysílání celoplošných rádií

Za dva týdny budou v Turíně zahájeny Zimní olympijské hry, takže rozhlasové stanice odkryly své plány na jejich zpravodajské pokrytí. Český rozhlas vysílá do dějiště her osmiičlenný tým, redaktora budou mít v Turíně i Frekvence 1 a Radio Impuls.

Exkluzivní přímé přenosy a reportáže z olympijských sportovišť a olympijské vesnice nabídne od 6. února Český rozhlas. „Jako jediní v republice vlastníme práva na vysílání z místa dění ZOH. Díky nim můžeme exkluzivně posluchačům přinést aktuální informace v přímém přenosu i další rozhlasové formáty,“ řekl výkonný ředitel Českého rozhlasu Josef Havel.

Zpravodajství bude zajišťovat tým šesti redaktorů a dvou techniků. „Do vysílání zařadíme vedle hokejového turnaje rovněž přímé reportáže ze všech disciplín, kde budou čeští sportovci ve hře o medaile,“ řekl vedoucí sportovní redakce ČRo 1 – Radiožurnálu Petr Souček. Zároveň je rozhlas připraven reagovat na aktuální vývoj v případě, že šanci na medaili začnou mít i další, ne tolik favorizovaní sportovci. „Dohodneme se s editorem a do pěti minut může běžet přímý přenos,“ dodal Souček. Výsledkový servis nabídne ČRo 1 – Radiožurnál denně v každou celou hodinu po skončení zpráv. V noci a ráno bude vysílat výsledkové souhrny zaměřené zejména na vystoupení českých sportovců, doplněné o všechny důležité informace z olympijského dění.

Ryze sportovní informace, rozhovory se samotnými sportovci, jejich trenéry a účastníky her doplní dva reportážně-publicistické formáty. Italský deník Hany Hikelové představí již od 6. února zákulisí her a zajímavosti z olympijského Turína. Výjimečné okamžiky ZOH denně přinese v Olympijských zajímavostech Miroslav Augustin.

Impuls vyšle zvláštního zpravodaje, Frekvence 1 využije stálého

Komerční celoplošné stanice logicky nemohou veřejnoprávnímu rozhlasu rozsahem informačního servisu konkurovat, ovšem i pro ně jsou Zimní olympijské hry stěžejní událostí. „Kromě průběžných informací o výsledcích ve zprávách připravujeme speciální olympijskou rubriku, a to jak v ranním vysílání, tak i odpoledne,“ uvedl pro RadioTV tiskový mluvčí Frekvence 1 Richard Klatovský. „Objeví-li se v průběhu dne zajímavé aktuální informace, počítáme se vstupy kdykoli během vysílání. Zvláštního reportéra do Turína neposíláme, v Itálii máme totiž stálého zpravodaje. Dále využijeme naše přímé kontakty na sportovce a komentátory přímo do Turína,“ dodal Klatovský.

„Pro Radio Impuls jsou olympijské hry v Turíně jednou ze stěžejních sportovních událostí roku. Kromě standardního naplňování zpravodajských relací aktuálními informacemi máme připraveny speciální rubriky, které budou mapovat zákulisí her, poskytnou názory a reakce expertů, budeme ve spojení se sportovci,“ sdělil RadioTV šéfredaktor Radia Impuls Ladislav Vonz. „Do dějiště her pojede zvláštní zpravodaj Radia Impuls, se kterým budeme od jejich zahájení až do posledního dne v telefonickém kontaktu. Jeho úkolem nebude sbírání výsledků a statistik, ale hledání zajímavých detailů, které dají celé zpravodajské smršti punc originality. Na soukromé rádio to myslím docela stačí.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: