Štědrý den v rádiích – pohodová muzika a žádné reklamy

Vysílání český rádií o vánočních svátcích přinese proti standardnímu programu tradičně změny. Zatímco některá rádia přinesou hudební speciály, jiná nabídnou posluchačům vánočně laděné pořady, do vysílání se pouštějí koledy a některé stanice na štědrý den dokonce úplně vypustí reklamní breaky. Evropa 2 svým příznivcům připraviula šestihodinovou ranní show s leošem Marešem.

Evropa 2 připravuje speciální Ranní show jako každý rok, 6 – 12. hodin (doporucuju podivat se na http://www.evropa2.cz/ – kde je originalni upoutavkovy trailer),“ uvádí tisková mluvčí skupiny Lagardere Jasna Sýkorová a k programu Frekvence 1 dodává, že bude vysílat standardně – s výjimkou odpoledního Pressklubu, který znova začne 2. ledna 2008. Místo něj se na Frekvenci 1 objeví více písniček. „To, že posluchači nepřijdou o svoje oblíbené pořady – Sexy život, Křížový výslech a Na titulní straně, je náš vánoční „bonus“, protože příprava vysílání je v tento čas pochopitelně realizačně náročnější,“ říká Mirek Škoda, programový ředitel Frekvence 1.

Také skupina Hitrádií připravila svým posluchačů na Štědrý den speciální program. „I letos slaví Hitrádia spolu se svými posluchači české Vánoce – jsme exkluzivní mediální partner národního projektu Český Ježíšek, který vrací dětem tenhle klasický český symbol Vánoc; na Štědrý den jsme opět zařadili do playlistu české vánoční koledy v časech 17-19 a 23-24hod (tedy v čase štědrovečerní večeře a před půlnoční mší) a dětem jsme připravili na první svátek vánoční blok českých pohádek (v úterý ráno, aby si mohli rodiče přispat),“ vysvětluje programový ředitel rodiny Hitrádií Marcel Kotyk.

„Po celé období Adventu jezdíme přímo za našimi posluchači na nejrůznější akce. Při této příležitosti jsme připravili osmistránkové Vánoční noviny Rádia OK, které jsou plné zajímavých článků i fotek a posluchači se v nich dozví vše podstatné ze života rádia v roce 2007. K tomu jsme také nechali natisknout několik tisíc pohlednic s fotkou našich moderátorů, zprávařů a ostatních členů týmu. A aby toho nebylo málo, rozdáváme krásné vánoční zvonečky s naším logem nebo třeba také šňůrky na krk, na které je možné zavěsit mobilní telefon nebo klíče. Navíc jsme rozdávali volné lístky na koncerty Jakuba Smolíka a Janka Ledeckého a také velice úspěšná je sbírka pro opuštěná zvířata ve dvou východočeských útulcích. Dalším bodem je pravidelný monitoring aktuálních cen kaprů a vánočních stromečků a samozřejmostí jsou vánoční písničky, které do našeho vysílání zařazujeme stále víc a víc! Během samotných svátků budeme nhlavně hodně hrát a povídat si se známými osobnostmi na téma jejich Vánoc,“ uvádí programový šéf Radia OK Daniel Rumpík.

„Expresradio si  na svátky pro své posluchače připravilo spousty hudebních lahůdek.  Na Štědrý den začínáme speciálem, kdy každý moderátor přestaví během hodiny své tipy na jeho nejoblíbenější muziku. Od 18-ti hodin pak hrajeme Expres XMas Mix – neboli hudbu, která vás příjemně naladí a uklidní. Pokud nechcete poslouchat pořád dokola jen koledy, večer vám zpříjemní Michael Buble, Frank Sinatra, Sade, George Michael, Aretha Franclin, Barry White nebo Chakakhan,“ popisuje Kateřina Adamová z Expresrádia.

Vánoční program středomoravských dvojčat Rubi a Haná osvětluje jejich programový šéf Marek Berger: „Vánoce v pohodě – to je slogan pro svátky na Rádiu Rubi. Jinak energické a svižné vysílání se 24.12. promění na  pohodově laděný program s nejlepšími vánočními songy. Rádio Haná chystá vánoční Jukebox a desítky nejlepších cédéček za rok 2007 pro nejoriginálnější vánoční sms přání (každému jich přijde dost a dost, tak je stačí poslat do Hané). Koledy a vánoční témata nechybí.“

„Náš předvánoční a vánoční program naplnila celá řada svátečních programových prvků. Velmi spokojeni jsme například se soutěží Apollácký Ježíšek, která vzbudila až nečekaný ohlas (podrobnosti na našich internetových stránkách), na samotný Štědrý den máme pro podvečer připraven Vánoční speciál, který bude samozřejmě především o vánoční atmosféře, koledách a vánočních písničkách. Ve večerních hodinách jej doplní pořad o našich regionálních vánočních zvycích a obyčejích,“ říká programový šéf Radia Apollo Jirka Matýsek.

„Oldies radio 103,7 FM nabídne svým posluchačům Štědrý den bez reklam. Celý den budeme hrát nejlepší hudbu 60. a 70. let bez jediného reklamního spotu. Večer pak vysíláme pravidelné pořady 60. léta po šesté a 70. léta po sedmé, ve kterých nebudou chybět vánoční oldies hity té doby,“ dodává Michal Holý z Oldies Radia Olympic.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .