Rádio Impuls zavedlo noční humor

Celoplošné Rádio Impuls po sedmi letech mění strukturu nočního vysílání. Proud české hudby od pondělka přerušují humorné scénky, které již v minulosti v rámci nočního programu využíval přechůdce Impulsu – Rádio Alfa, jehož Divadlo pro uši bylo posluchači velmi oblíbeno.

Od pondělí 4.prosince začalo Rádio Impuls vysílat mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní nový zábavný program „Impuls Vás baví“. Posluchači Impulsu si tedy mohou nově kromě proudu české muziky v nočním vysílání poslechnout také to scénky z českého humoru od šedesátých let až po současnost. „ Z našich výzkumů a četných dotazů posluchačů vyplynulo, že stejně jako české písničky mají rádi i český humor. Proto jsme pro nespavce připravili výběr z nejlepších scének od Šimka a Grosmanna, Donutila, Felixe Holmana a dalších skvělých českých bavičů. Posluchači se mají opravdu na co těšit,“ uvedl v tiskovém prohlášení Jiří Körber, programový ředitel Rádia Impuls.

Mluveného slova nebude tolik jako bylo zvykem na jiných stanicích v minulosti, podle tiskové mluvčí Rádia Impuls Kristýny Štihelové půjde pouze o dvacet procent v čase mezi půnocí a čtvrtou ráno. Rádio mohlo takovou změnu programu provést i bez žádosti o úpravu licenčních podmínek. „V licenčních podmínkách máme přesně formulovány minimální pomšr mluveného slova vůči hudbě, ale nikde se v těchto podmínkách nehovoří, o kolik je možné toto minimum překročit, není tedy definován maximální poměr,“ uvedla pro RadioTV Štihelová..Takové znění licenčních podmínek je běžné, vzhledem k tomu, že výroba mluveného slova je pro rádia nákladnější než vysílání muziky, je obvykle v licenčních podmínkách stanovováno pouze minimum mluveného slova.

Přestože jsme byli v posledních letech spíše svědky postupného rušení nočních humorných scének, Impuls rozhodně není jediný, který je do svého programu zařazuje. Velký prostor dříve měla např. na stanicích sítě Kiss. Podle programového šéfa sítě Martina Riglera sice již Kissy nevysílají humor plošně, ale na Kiss Morava a Kiss Proton jsou stále v nočním programu. Příznivců těchto humorných scének je mezi posluchači velký počet, svědčí o tom mj. fakt, že čistě internetové Rádo Humor, které vysílá pouze tyto scénky po celý den, je nejposlouchanější stanicí internetového broadcastera ABradio.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: