Kiss Proton přinese Západočechům rockovou muziku

Plzeňské Radio Kiss Proton přichystalo pro své posluchače nový hudební formát. V úterý 15. května nahradí hitový playlist formát postavený převážně na rockové hudbě pojmenovaný sloganem „Opravdová muzika“. Ke změnám dojde i v programu. Ostatní stanice sítě Kiss zatím formátové změny nehlásí.

Změny uslyší posluchači už od rána. Podle tiskového mluvčí Jiřího Pěče zazní v pět ráno poprvé z éteru nový staniční slogan „Kiss Proton – Opravdová muzika“. Ke změnám v programu dojde i během dne. „Ranní show – Vejvoďákovo ráno bude méně upovídaná, budeme hrát opravdovou muziku a i přes den bude kladen větší důraz na hudbu a informace z regionu,“ říká programová ředitelka rádia Kiss Proton Iva Jedličková.

Oznámení přichází krátce po zveřejnění výsledků poslechovosti – RadioProjekt IV.-I.Q 2007. „Přistoupit ke změnám jsme se rozhodli na základě výsledků Radioprojektu a průzkumu, který jsme si pro západočeský region nechali vypracovat. Nový hudební formát chystáme od začátku tohoto roku, kdy jsme ho zejména v posledních dvou měsících testovali na vybraném vzorku posluchačů,“ říká programová šéfka rádia.

Kiss Proton si v posledním výstupu RadioProjektu pohoršil jak v týdenním zásahu (-3 na 95), tak v denní poslechovosti (-5 na 29 tisíc) a o desetinu poklesl i jeho podíl na trhu. Zatímco týdenní zásah je po Radiu FM Plus ze všech soukromých západočeských stanic nejlepší, denní poslechovost je naopak nejhorší.

Úprava formátu Radia Kiss Proton může být jedním z prvních kroků postupné decentralizace sítě Kiss rádií. „Naše následující strategie pro další období se dá shrnout do věty Dost bylo centralizace,“ říká pro RadioTV Martin Hroch, šéf pražských akvizic Radio Investments a dodává: „Budeme dávat přednost tomu, po čem je na konkrétním regionálním trhu hlad.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .