ČRo inovuje zvukový obal, na řadě je ČRo 2 a Olomouc

Veřejnoprávní rozhlas v současnosti prochází obdobím rozsáhlých změn zvukové grafiky. V nejbližší době se na nový zvukový obal mohou těšit posluchači ČRo 2 – Praha a regionálního studia Olomouc. Od podzimu do jara podobné změny probíhají na šesti dalších regionálních stanicích Českého rozhlasu.

ČRo 2 – Praha nasadí nové znělky do vysílání od začátku roku 2007. „Se známým motivem Bedřicha Smetany tentokrát velmi citlivě pracovala dvojice autorů Goran Jeknich a Aleksandar Kovacovic,“ řekl serveru RadioTV tiskový mluvčí ČRo Ladislav Pavlík. K stejnému datu vymění svůj zvukový obal také ČRo Olomouc, ovšem jeho tvůrce je jiný.

Olomouckou grafiku vyrobil Španěl Lorenzo Cortéz, který je i autorem znělek Českého rozhlasu Regina, které jsou v éteru od března letošního roku. Ačkoliv nové znělky nasadí ČRo Olomouc oficiálně až od Nového roku, představuje je svým posluchačům již od pondělka v rámci soutěže, ve které mohou lidé tipovat z několika ukázek budoucí podobu konkrétní znělky.

Na podzim byl také dokončen největší set znělek v historii Českého rozhlasu. Od října do zhruba března přecházejí na zvukovou grafiku, jejímž autorem je Brit Garry Judd, postupně Český rozhlas Sever, ČRo Plzeň, ČRo Hradec králové, ČRo Region Střední Čechy, ČRo Region Vysočina), ČRo Pardubice a ČRo Brno. „Hudební motivy vycházejí z tradičních znělek těchto stanic – tedy české klasiky a lidových skladeb,“ říká Pavlík.

Jak je vidět z výše uvedených jmen, Český rozhlas, na rozdíl od soukromých programových sítí, nemá jednotného dodavatele pro jednotlivé stanice. Jak RadioTV vysvětlil tiskový mluvčí, autory pro znělky vyhledává Český rozhlas standardně formou castingu. „V současné době byl například ukončen výběr autora pro nové znělky Českého rozhlasu 6,“ dodává Pavlík..

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .