České vysílání BBC WS zítra neskončí

Zpravodajské relace v českém jazyce na BBC zítra neskončí. Proti původním předpokladům bude BBC World Service vysílat české zprávy i v únoru, byť v omezeném rozsahu. Důvodem je probíhající řízení ve věci žádosti provozovatele o povolení změny licenčních podmínek. RadioTV to potvrdil šéfredaktor české sekce Vít Kolář.

BBC Wirld Service včera oznámila, že neukončí své české vysílání k 31. lednu, jak bylo původně plánováno, ale pravděpodobně až k poslednímu únoru. Rozsah českého servisu bude ovšem ještě více omezen, české zprávy budou vysílány pěktrát denně v 9, 11, 13, 15 a 17 hodin a o víkendu v 11, 13, 14 a 17 hodin. K dnešnímu dni tedy končí ranní a podvečerní relace. Velké zpravodajské bloky jako Dobré ráno, Svět o páte, Interview, Svět o šesté a víkendové pořady skončily již na konci prosince.

Důvodem tohoto kroku je skutečnost, že společnost BBC Radiocom s.r.o. jako vlastník licence požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o povolení změny licenčních podmínek, aby mohla na své kmitočtové síti dále šířit pouze anglické vysílání. Ohledně této žádosti proběhlo minulý týden ústní jednání Rady s provozovatelem a BBC se následně rozhodla prodloužit české vysílání, aby neporušovala licenční podmínky, dokud nebude její žádost vyřízena. „Žádost BBC jsme nerozhodli, protože jsme v té věci měli nařízené ústní jednání a zpravidla nerozhodujeme meritorně na témže zasedání, na němž máme nařízené ústní jednání,“ řekl po skončení posledního zasedání RadioTV předseda RRTV Petr Pospíchal.

K rozhodnutí, zda Rada posvětí změnu licenčních podmínek a zda teda zajímavá kmitočtová síť zůstane BBC, dojde podle něj nejspíš na příštím zasedání RRTV ve dnech 7.-8. února. Verdikt Rady lze jen těžko předvídat, v minulosti totiž nebyl stanoven jasný precedens a zákon o rozhlasovém a televizním vysílání ponechává posouzení závažnosti změny licenčních podmínek na RRTV. „Nejsem schopen odpovědět,“ reagoval šéfredaktor české BBC Vít Kolář na otázku, zda má po středečním jednání na RRTV nějaké signály, jak může Rada rozhodnout.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .