Rada ČRo zvolila předsednictvo a odvolala šéfa z Plzně

Rada Českého rozhlasu na svém středečním zasedání zvolila nové předsednictvo. Po Michalu Prokopovi, který Radu řídil v posledních letech, bude stát v čele kontrolního orgánu Jiří Florian. První místopředsedkyní se stala Dana Jaklová, která bude zároveň tiskovou mluvčí Rady ČRo, druhým místopředsedou byl zvolen Bohuš Zoubek. Rada má stále jen osm členů, deváté křeslo bude pravděpodobně obsazeno až po volbách.

Předsedou Rady byl zvolen v první volbě sedmi hlasy Jiří Florian, volba místopředsedů zpočátku tak jednoznačná nebyla. V prvním kole první volbě získali nejvíce hlasů Ladislav Jíša a Dana Jaklová, ale ani ve druhém kole nezískal žádný dostatečný počet hlasů. Ve druhé volbě se situace změnila, Jaklová uspěla v prvním sedmi hlasy a v druhém byl zvolen nově nominovaný Bohuš Zoubek.

Po skončení voleb se Rada Českého rozhlasu zabývala situací ve dvou regionálních studiích. Nejprve na návrh generálního ředitele odvolala ředitele ČRo Plzeň Vladimíra Bako, který ve funkci skončí k 1. červnu. Generální ředitel ČRo Václav Kasík rozhodnutí odůvodnil snahou zlepšit klima ve stanici. Jméno nástupce Baka zatím nebylo zveřejněno.

Naopak rozhodnuto je již o novém vedení Českého rozhlasu sever, jehož ředitel Miroslav Muller rezignoval na funkci k 1. dubnu letošního roku. Rada Českého rozhlasu vyhověla návrhu generálního ředitele a novou šéfkou jmenovala Alenu Škraňkovou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .