Programovým šéfem Českého rozhlasu bude Richard Medek

Poněkud stranou zájmu médií proběhl koncem roku odchod Jaromíra Ostrého z funkce programového ředitele Českého rozhlasu zpět do brněnského studia. Po měsíci programového bezvládí se zítra ujme této funkce Richard Medek, bývalý ředitel ČRo Regina Praha. Serveru RadioTV to potvrdil tiskový mluvčí ČRo Ladislav Pavlík.

„Jaromír Ostrý rezignoval na svoji funkci ke konci roku 2006. Už při svém nástupu do funkce deklaroval, že na post programového ředitele nastupuje na dobu určitou, kterou proti původnímu předpokladu prodloužil na více než dvojnásobek. Důvodem pro časově omezené působení byly osobní i profesní důvody. Jaromír Ostrý je nadále šéfredaktorem Českého rozhlasu Brno. O osobě nového programového ředitele není dosud rozhodnuto,“ řekl RadioTV v polovinš ledna mluvčí ČRo Pavlík a dodal, že výběr nového programového ředitele je, vzhledem k tomu, že se jedná o personální záležitost, plně v rukou generálního ředitele.

Jméno nového programového ředitele bylo v rámci Českého rozhlasu oznámeno počátkem týdne a Pavlík jej na přímý dotaz RadioTV potvrdil: „Richard Medek se k 1. únoru stává programovým ředitelem Českého rozhlasu.“

Richard Medek vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy a do Českého rozhlasu nastoupil v roce 1988 jako redaktor Mikrofóra. V devadesátých letech působil v TV Nova jako šéfredaktor Snídaně s Novou a ředitel marketingu, následně byl dosazen do Rádia Nová Alfa na pozici generálního ředitele. Od roku 1999 pracoval v České televizi a v roce 2004 se vrátil do Českého rozhlasu jako ředitel ČRo Regina Praha a ČRo Region střední Čechy.

V roce 2005 se zúčastnil konkurzu o post generálního ředitele Českého rozhlasu, kde postoupil až do finále, ve kterém dala Rada Českého rozhlasu přednost dosavadnímu řediteli Václavu Kasíkovi. Medkův kandidátský projekt z tendru o post generálního ředitele Českého rozhlasu jsme zveřejnili na RadioTV, více viz Richard Medek: Současný pohled na Český rozhlas v období přechodu na digitální vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .