Personální změny na ČRo

Personální změny, které jsme avizovali v článcích Programovým ředitelem ČRo bude od prosince Ostrý a Ředitelem Radiožurnálu má být Konvalina, dočasně jej povede Pokorný byly včera oficiálně potvrzeny. Alexandra Píchu vystřídá ve funkci ředitele ČRo 1 – Radiožurnálu Miroslav Konvalina a nově zřízenou pozici vrchního ředitele ČRo obsadí bývalý programový ředitel Josef Havel. Tyto změny na svém letošním druhém zasedání ve středu potvrdila Rada ČRo.

Novým ředitelem ČRo 1 – Radiožurnálu se stane Miroslav Konvalina, který dosud působil jako stálý zpravodaj Českého rozhlasu ve Washingtonu. Ve funkci nahradí Alexandra Píchu, který naopak převezme jeho zpravodajský post ve Spojených státech. Pícha skončil jako ředitel k poslednímu prosinci roku 2005, od té doby je dočasným šéfem Radiožurnálu jeho šéfredaktor Jan Pokorný.

Český rozhlas zřizuje také novou pozici výkonného ředitele, kterou obsadí bývalý programový ředitel ČRo Josef Havel. Poté, co byl na jeho pozici jmenován bývalý šéfredaktor brněnského studia Českého rozhlasu Jaromír Ostrý, zastával Havel funkci ředitele úseku komunikace, kde nahradil Karla Zýku.

Kromě Havla a Konvaliny bude mít Český rozhlas do budoucna celou řadu nových ředitelů. Ze šéfredaktorů do plnohodnotných šéfů povýší Lukáš Hurník z ČRo 3 – Vltava, Ivan Štern, ČRo 6 a zrovnoprávnění na úroveň kolegů z „velkých“ krajů čeká šéfy ČRo Pardubice Martina Kolovratníka, ČRo Region Vysočina Ondřeje Nováčka a ČRo Region Střední Čechy Jana Mengera.

Podle neoficiálních informací brzy proběhne také změna ředitele jednoho z regionálních studií. Podle zdroje blízkého ústeckému studiu Rada Českého rozhlasu vyhověla žádosti Miroslava Müllera o uvolnění z funkce
ředitele ČRo Sever k 1. dubnu 2006. ČRo Sever v poslední době zaznamenal výrazný pokles poslechovosti, během devíti měsíců klesl jeho zásah z 81 tisíc posluchačů týdně a 58 denně na 43 tisíc týdně resp. 26 tisíc posluchačů denně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .