Novou ředitelkou ČRo 1 – Radiožurnálu bude Bára Tachecí z Frekvence 1

Český rozhlas 1 – Radiožurnál bude mít po několika měsících nového ředitele. Překvapivě se jím stala dosavadní ředitelka Frekvence 1 Barbora Tachecí. V krátké době jde o druhý personální přestup z komerčního do veřejnoprávního média – nedávno se stala programovou šéfkou České televize Kateřina Fričová z Top TV.

Ředitelem Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu byl dlouhá léta Alexandr Pícha. Krátce poté, co se účastnil výběrového řízení na post generálního ředitele ČRo byl vyexpedován na pozici stálého zahraničního zpravodaje v USA, kde vystřídal Miroslava Konvalinu, který se na oplátku stal novým editelem ČRo 1 – Radiožurnálu. Ve své funkci ovšem nevydržel dlouho – v květnu byl odvolán pro údajné chyby v řízení a spekulovalo se i o reakci na klesající poslechovost. Více viz Miroslav Konvalina odvolán z funkce ředitele ČRo 1 – Radiožurnálu.

Poté, co ČRo 1 – Radiožurnál dočasně vedl Jan Pokorný, bude do funkce ředitelky stanice jmenována Barbora Tachecí, současná ředitelka Frekvence 1. Podle tiskové zprávy ČRo generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík jmenuje v nejbližší době do funkce ředitelky stanice ČRo 1 – Radiožurnál Barboru Tachecí. Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání vzala tento návrh generálního ředitele na vědomí.

„Bára Tachecí odchází po vzájemné dohodě,  Frekvence 1 se za doby jejího vedení posunula o kus dál. Je pochopitelné, že hledá nové výzvy,“ řekl Michel Fleischmann, prezident společnosti Lagardere, která rádio Frekvence 1 provozuje. „Už jsme si zvykli na to, že jsou naše rádia líhní talentů a odborníků v mediální sféře,“ dodává Michel Fleischmann„Struktura a zaměření stanice je plánované dlouhodobě, na změnu programového ředitele jsme připravení.“

„Frekvence 1 byla pro mě obrovskou školou a mám ji ráda. Zároveň se těším na nové dobrodružství,“ potvrzuje Bára Tachecí.

„Já jsem přesvědčen, že Bára Tachecí je nejskvělejší osobou, která mohla být vybrána. Vyrůstala ve veřejnoprávních médiích, má zkušenost jak z Českého rozhlasu, tak z televize. Jen taková úsměvná poznámka: Bára začínala se mnou ve zpravodajské směně Československého rozhlasu a už tehdy bylo vidět, že je to velice bystrá novinářka. Pro ČRo budou přínosem její zkušenosti ze soukromého rádia, takže věřím tomu, že Bára přinese do Radioržurnálu přesně to, co Radiožurnál potřebuje. To znamená profesionála se zkušeností z veřejnoprávního média a zároveň manažera, který zná techniky a profesionální postupy soukromých rádií, která navíc mají skrze Lagardere i zahraniční zkušenosti,“ uvedl pro RadioTV bývalý ředitel ČRo 1 – Radiožurnálu Alexandr Pícha.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .