Miroslav Konvalina odvolán z funkce ředitele ČRo 1 – Radiožurnálu

Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík dnes odvolal ředitele ČRo 1 – Radiožurnálu Miroslava Konvalinu. Důvodem jsou údajně chyby v řízení stanice a klesající poslechovost. Serveru iDnes to potvrdil vedoucí komunikace ČRo René Zavoral.

Miroslav Konvalina se řízení ČRo 1 – Radiožurnálu ujal na jaře loňského roku, když ve funkci vystřídal dlouholetého šéfa Alexandra Píchu, který se na oplátku ujal jeho místa stálého zahraničního zpravodaje ve Spojených státech. Více v článku Ředitelem Radiožurnálu má být Konvalina, dočasně jej povede Pokorný.

V té době byl Radiožurnál z hlediska denní poslechovosti nejúspěšnější stanicí, každý den ho ladilo průměrně 922 tisíc lidí. Ukončení průzkumu poslechovosti MediaProjekt a nástup telefonického RadioProjektu Radiožurnálu neprospěl. Soukromé stanice se veřejnoprávní vlajkové lodi rychle vzdálily a v zimě přišel další pád. Za poslední pololetí klesl denní zásah ČRo 1 – Radiožurnálu o 100 tisíc posluchačů a týdenní o 130 tisíc lidí. Podrobné informace o čerstvém výstupu poslechovosti najdete v článku RadioProjekt IV.-I.Q 2007: Impuls v čele zvyšuje náskok.

O nástupci Konvaliny ve funkci ředitele Radiožurnálu se zatím ani nespekuluje. Lze předpokládat, že vedení stanice dočasně převezme šéfredaktor Jan Pokorný, který stanici vedl i v mezidobí mezi Píchou a Konvalinou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .