Generálním ředitelem ČRo je znovu Václav Kasík

radiotv-archivPodle očekávání skončila dnešní volba generálního ředitele Českého rozhlasu. Rada ČRo ve funkci na dalších šest let potvrdila současného šéfa veřejnoprávního rozhlasu Václava Kasíka. Ve finálové volbě dokázal Kasíkovi konkurovat pouze ředitel ČRo Regina Richard Medek, naproti tomu ředitel ČRo 1 – Radiožurnálu Alexander Pícha nezískal podporu ani od jednoho radního.

Rada vyhlásila výběrové řízení před třemi měsíci, o post generálního ředitele ČRo projevilo zájem 17 kandidátů, pět přihlášek bylo následně vyřazeno kvůli formálním nedostatkům.

Volba generálního ředitele byla zahájena dnes ve 14 hodin a zůčastnili se jí uchazeči, kteří v první fázi výběrového řízení získali podporu alespoň pěti radních. Nový generální ředitel potřeboval v dnešním hlasování přesvědčit alespoň šest členů devítimístné Rady.

První kolo dnešní volby nemělo vítěze, Kasík a Medek získali po čtyřech hlasech a pro Píchu nezvedl ruku nikdo. Ve druhém kole se tedy utkali Kasík s Medkem a těsným rozdílem zvítězil Medek. Potřebných šest hlasů však nezískal, takže se hlasovalo potřetí. Tentokrát se poměr sil zcela obrátil a Kasík Medka porazil drtivě 7:2.

Předseda Rady Českého rozhlasu řekl ČTK, že staronového generálního ředitele čekají v druhém funkčním období tři hlavní úkoly. „Za prvé zvládnout přechod k digitálnímu vysílání, za druhé dokončení rekonstrukce historické budovy (rozhlasu) a za třetí je to dokončení sítě regionálních studií,“ uvedl.

Václav Kasík se narodil v roce 1947 a na mediální scéně poprvé výrazně vystoupil jako generální ředitel Radia Alfa. Pod jeho vedením Alfa nedokázala obhájit vysílací licenci a její frekvence připadly Radiu Impuls. Od 1. července 1999 Kasík nastoupil do funkce generálního ředitele Českého rozhlasu a své druhé funkční období zahájí 1. července 2005.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .