Zpravodajské Radio Česko bude vysílat na síti BBC

Na vlnách kmitočtové sítě BBC World Service v Česku se opět objeví čeština. Ve středu 15. března bude zahájeno společné vysílání BBC a zpravodajské stanice Českého rozhlasu Radio Česko. Na třinácti frekvencích BBC bude znít program veřejnoprávního rozhlasu šest hodin denně, zbývajících osmnáct hodin dodá BBC World Service z Londýna. RadioTV to potvrdil zdroj z Českého rozhlasu.

Radio Česko bude do vysílání BBC World Service dodávat dva tříhodinové bloky denně včetně víkendů. Dopoledne od 8 do 11 hodin a odpoledne od 13 do 16 hodin. Ve všední dny bude program tvořen hlavně zpravodajstvím a publicistikou, druhý blok bude uzavřen půlhodinovým diskuzním pořadem, o jehož moderování se podělí Ondřej Černý, Jan Bumba a Hana Hikelová. Víkendové bloky budou mít odlišnou náplň, kromě zpravodajství je chce Radio Česko naplnit hlavně dokumentárními pořady.

Podle neoficiálních informací by se Český rozhlas a BBC měly podělit o náklady na provoz kmitočtové sítě dvanácti vysílačů v poměru, v jakém budou dodávat obsah vysílání. Veškeré vysílání bude odbavováno z Londýna, kam bude Český rozhlas svůj signál dodávat.

České vysílání BBC World Service bylo definitivně ukončeno 28. února, velké zpravodajské bloky jako Dobré ráno, Svět o páte, Interview, Svět o šesté a víkendové pořady skončily již na konci prosince. Společnost BBC Radiocom, jako provozovatel BBC World Service v Česku, dvakrát požádal RRTV o povolení změny licenčních podmínek, aby mohl pokračovat ve vysílání pouze v angličtině. Poprvé ji stáhl, když se rýsovala možnost financování soukromým investorem, druhá žádost byla stažena právě kvůli spolupráci s Českým rozhlasem. Vzhledem k tomu, že Radio Česko bude do vysílání dodávat český program v rozsahu, jaký předepisují licenční podmínky BBC Radiocom, nebude patrně nutné žádat RRTV o souhlas.

Autor článku:

Komentáře (13)

  1. Roman Provaznik

   Ano, mas pravdu. Tehdy nam chodila „vypomahat“ (tzn. nosit piti, jidlo, cigarety atd…) i pekelna Mamba (alias Adela Lichkova – exmoderatorka Krokodyla). Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze vydrzet 75 hodin byl mazec a nikomu nepreju stav, kterej prozivate zhruba na 65 hodinach. Jeste ze uz jsem z radia pryc :-D

  1. Radek

   Jo jo – dobrej nápad a ty Krokodýl zpravidla má! ;)

  2. Majklowec

   Je dobré, že alespoň mimo éter se děje něco zajímavého. Škoda, že Krokodýl není taky tak nápaditý ve svém playlistu.

   Porad napaditejsi nez hit a fajn a kiss – je dobre slyset survivor, tokio hotel nebo shapeshifters

  3. Anonym

   A to budou jako jenom sedět na židlích, před sebou radio a čumět do něj?

  4. Radar Ante

   Podobne akcie prevadzkuju DXeri ( lovci rozhlasových a TV stanic ) už niekolko rokov v ČeskoSlovenskom DX Clube CSDXC( vid: http://www.dx.cz , alebo na tejto stranke v lavo dole, modry reklamny baner )

  5. Anonym

   A kolik stoji sms-sky?

  6. Anonym

   uz se netipuje, ale myslim ze 10 – jdu votamtad, jsou tam dva:-)

  7. Anonym

   92 HODIN…DRSNY

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .