Z Radia Life se dnes stalo Fajn Radio Life

AKTUALIZOVÁNOSkupina Fajn rádií se dnes rozrostla o pátého člena. Po pražském Fajnu, Radiu North Music, Radiu Agara a Radiu Hity se dnes jingly Fajn radio objevily ve vysílání pardubického Radia Life. Povolení ke změně názvu získala společnost Radio Life s.r.o. od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání 8. prosince.

Program Fajn Rádia Life má od pondělka nový zvukový obal, reklamní upoutávky, znělky pravidelných pořadů i selfpromo ve vysílání. Změnil se i způsob moderace.
V další fázi by se měly ve vysílání objevit nové pořady a posluchači mohou očekávat i nové moderátory a samozřejmě nové internetové stránky. „Chceme oslovit všechny mladé posluchače ve východních Čechách a nabídnout jim tu nejlepší hudbu, kterou jim budou prezentovat ti nejlepší DJs. Naším cílem je soustředit se na východočeský region a prezentovat našim posluchačům ty nejzásadnější akce , které se zde konají a konat budou“, říká David Kantor, ředitel Fajn Radia Life.

Informace, že by se z Radia Life mohl stát člen skupiny Fajn Radio, se poprvé objevily v září loňského roku, kdy stoprocentní vlastník stanice Luděk Král požádal RRTV o povolení k převodu sta procent licencované společnosti na mediální skupinu Stamford Managing, která skupinu Fajn Radio provozuje. RRTV transakci posvětila a tak vzhledem k výrazně hitovému formátu Radia Life se nedalo nic jiného než začlenění do skupiny Fajn očekávat.

Poslední slovo nad transformací měla opět Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která počátkem prosince schválila žádost o změnu názvu Radia Life na Fajn Radio Life. Současně byla povolena změna North Music na Fajn North Music a na posledním předvánočním zasedání schválila ještě název Fajn Radio Hity.

Naproti tomu RRTV zamítla žádost o povolení změny licenčních podmínek rádií Life a North Music. „Požadované změny by zásadně měnily charakter vysílání obou programů. Proto je Rada neschválila,“ řekl RadioTV místopředseda RRTV Jiří Šenkýř.

V současnosti v Česku vysílá pět Fajn Radií – vedle pražského Fajn Radia, to jsou Fajn Radio Agara, Fajn Radio Hity, Fajn Noth Music a nyní i Fajn Radio Life. „Tyto rozhlasové stanice sdílejí vrámci rodiny Fajn Radií některé společné vnější znaky a prvky – jejich hudební dramaturgie vychází ze stejných principů, používají příslušný společný přívlastek v názvu stanice (Fajn Radio Agara, Fajn North Music, …), společný zvukový obal, společný marketing a promotion a společnou programovou strukturu a strategii. Prakticky však stále jde o samostatné rozhlasové stanice, které mají vlastní management, vlastní program a vlastní moderátory. Moderátoři mluví k posluchačům příslušným lokálním dialektem a přinášejí ve vysílání aktuální informace o dění v regionu. Tato blízkost regionálních rozhlasových stanic je klíčovou komparativní výhodou proti celoplošným stanicím. Toto propojení s regionem budou ve svém vysílání dále prohlubovat,“ definuje strategii skupiny tiskový mluvčí Stamford Managing Tomáš Němčanský.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .