Z Info Radia se stane Info DJ Radio

Nejmladší pražská rozhlasová stanice změní jméno. Z informačního Info Rádia se stane Info DJ Radio. Vyplývá to z informací RRTV, která na svém posledním zasedání napodruhé schválila žádost licencované společnosti Max Loyd s.r.o. o změnu názvu. Zatím není jasné, kdy ke změně dojde.

Žádost o změnu názvu byla napoprvé zamítnuta, protože Rada pro rozhlasové a televizní vysílání němela informace o tom, jak se bude název ve vysílání vyslovovat. Poté, co provozovatel upřesnil, že výslovnost bude „info dý džej rádio“, byla žádost schválena. „Změnou názvu Info Radia na Info DJ Radio se snažíme více přiblížit posluchačům, pro které toto rádio vytváříme,“ uvedl pro RadioTV tiskový mluvčí mediální skupiny Lagardere CZ Richard Klatovský. „Změna názvu by mohla v budoucnu předznamenat i možné další změny, ale zatím je velmi předčasné uvádět jakékoli podrobnosti či termíny.“


„V blízké době hodláme uskutečnit kroky, které by měly toto rádio přiblížit ještě více jeho posluchačům,“ uvedl po zveřejnění výsledků poslechovosti  Miroslav Hrnko, výkonný ředitel skupiny Lagardere CZ, do níž Info Radio patří. „Pracujeme například na rozšíření dosahu vysílání našeho rádia, který je v současné době bohužel velice omezený,“ upřesnil Martin Pokorný, ředitel programu tohoto pražského rádia. Jedná se o žádosti o tři další dokrývače v Praze, konkrétně  Praha – Malešice 102,9 MHz/100W, Praha – Jinonice 90,7 MHz/100W, a Praha – Zelený pruh 104,3 MHz/100W. Dva posledně jmenované prošly úspěšně koordinací na Českém telekomunikačním úřadu, ovšem Rada si vyžádala vysvětlení, z jakého důvodu je stanovena podmínka, že kmitočty lze využít jen pro dokrytí signálu šířeného z VKV vysílače Praha – ÚTB 89,0 MHz a zatím o žádosti nerozhodla. Více v článku Změna názvu na DJ Info neprošla, změna kóty ano.


.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .