Stamford získá Prácheň a posiluje pozici v City Multimedia

Mediální skupina Stamford Managing získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání povolení k další expanzi. Novou akvizicí je písecké Radio Prácheň a ještě významnějším krokem je navýšení obchodního podílu v rozhlasovém domu City/Blaník na 45 procent. RRTV také schválila změnu názvu Rádia Dragon na Hitrádio Dragon.

O vstupu skupiny Stamford Managing do společnosti City Multimedia, která ovládá mj. nejúspěšnější regionální stanici v zemi Radio Blaník, jsme psali již koncem ledna v článku Stamford a City Multimedia si vyměnili rádia. Tehdy Stamford získal povolení k převodu 17 procent akcií od Lukáše Nádvorníka. Současně s touto transakcí Stamford pustil pražské Rádio Olympic a přenechal ho – nyní již společné firmě – City Multimedia. Hned na dalším zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání posvětila navýšení podílu v City Multimedia o 28 procent majoritního vlastníka Petra Dvořáka. Ačkoliv tisková zpráva RRTV neuváděla, na koho bude podíl převeden, sám Petr Dvořák RadioTV potvrdil, že se jedná o Stamford Managing.

Po dokončení transakce bude Stamford Managing ovládat City Multimedia z 45 procent. „Vlastnický vstup do společnosti CITY MULTIMEDIA s.r.o. je pro nás vyvrcholením akvizičního procesu z roku 2006. Naše skupina je dnes vlastnicky propojena s 26 rozhlasovými stanicemi a svým podílem 20,2% patří nejen k leaderům rozhlasového trhu, ale je i jedním z nejsilnějších českých mediálních investorů,“ komentoval koncem ledna vstup do City Multimedia předseda představenstva Stamford Managing Daniel Sedláček. Týdeník Marketing&Media v této souvislosti uvedl, že se Dvořák recipročně stal akcionářem společnosti Stamford Managing. Sám Petr Dvořák řekl RadioTV, že tyto informace jsou zkreslené a o takové možnosti se pouze jedná.

Další akvizicí Stamford Managing bude písecké Rádio Prácheň, u kterého se o novém vlastníkovi spekulovalo už léta. V minulosti jsme o této problematice psali např. v článku Do které skupiny se zařadí písecké Radio Prácheň? a poslední informace jsme přinesli v říjnu v souvislosti s rozhodnutím RRTV o povolení převodu 80 procent Rádia Prácheň na mediální skupinu GES (více viz Rádio Prácheň ovládne GES. Vznikne Hey Prácheň?). Tato transakce nakonec neproběhla, v prosinci se stal šedesátiprocentním vlastníkem licencované společnosti V plus P Petr Horčička a na posledním zasedání RRTV schválila převod tohoto podílu na Stamford Managing.

Podle dostupných informací zatím není jasné, do které rodiny rádií se Prácheň v rámci skupiny Stamford Managing zařadí. Vzhledem k tomu, že Hitrádio Faktor pokrývá dobře jihočeský kraj, je velmi nepravděpodobná transformace na Hitrádio Prácheň. Tudíž se nabízejí možnosti posunu k mladšímu Fajn Rádiu a ve hře je také konzervativní formát ála Rádio Blaník. Předem nemůžeme pominout ani posuny hudebního formátu jinými směry, pražské Rádio Olympic se po přesunu k City Multimedia může stát základem společného rockového programu, který bude následně šířen do regionálních stanic Stamfordu.

Naopak do rodiny Hitrádií míří zcela jistě karlovarské Rádio Dragon, které Stamford do svého portfolia získal koncem loňského léta (více viz Stamford získal Dragon, Apollo a Fajn Rádio Hity). Rada pro rozhlasové a televizní vysílání totiž schválila žádost o změnu názvu na Hitrádio Dragon.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .