Sedláček: Odcházející akcionáři měli jiný pohled na vývoj trhu

Mediální skupina Stamford Managing využila letní měsíce k zásadní reorganizaci. Kvůli zprůhlednění vlastnické struktury došlo k fůzi několika společností do Media Marketing Services, tři stanice vlastníků skupiny přešly přímo pod Stamford Managing a tuto společnost navíc opustili tři z devíti akcionářů, čímž skupina oslabila na jižní a východní Moravě.

Součástí procesu změn, kterými v současnosti skupina Stamford Managing prochází, je změna vlastnické struktury. Došlo k ní vykoupením akcií Martina Černého (Rádio Černá Hora), Michala Plachého (Rádio Krokodýl, Rádio Jih a Rádio Student) a Petra Zatloukala (Rádio Zlín, AZ Rádio a RockMax) zbývajícími akcionáři. V současnosti Stamford vlastní Jaroslav král (Rádio Orion), Ladislav Faktor (Rádio Faktor), Václav ježek (Rádio FM Plus) a trojice bývalých vlastníků MMS Daniel Sedláček, Jan Neuman a Roman Chlumský. „Vykoupení tří akcionářů bylo jediným možným způsobem jak vyřešit rozdílné názory na další směrování Stamford Managing a jeho roli na rozhlasovém trhu,“ uvedl ke změnám ve vlastnické struktuře místopředseda představenstva Stamford Managing Daniel Sedláček a dodává: „Respektujeme přání odcházejících akcionářů řídit svá rádia jako rodinné podniky.“

V rámci vnitřní konsolidace skupiny hodlá Stamford získat100% obchodní podíly v rozhlasových stanicích svých akcionářů. Jedná se o Hitrádio Orion, Hitádio Faktor, Hitrádio FM Plus, Rádio Karolína, Rádio Šumava a Eldorádio. Souběžně s těmito kroky dochází ke sloučení prodeje rozhlasové reklamy na lokální a národní úrovni a k centralizaci některých obslužných činností. Všechny tyto procesy byly již počátkem srpna oznámeny v obchodním věstníku jako fůze společností Media Marketing Services s.r.o., Prorádio a.s., BDG s.r.o., Radio Media s.r.o. a Faktor Media s.r.o. a budou dokončeny v průběhu měsíce září, kdy má být rovněž zavedena nová organizační struktura.

„Probíhající konsolidace nebude mít žádné dopady na zaměstnanost ve společnostech skupiny, naopak stále hledáme nové programové spolupracovníky a posily do obchodních týmů v jednotlivých regionech. V říjnu Stamford představí novou organizační strukturu skupiny a rovněž oznámí akvizice nových rozhlasových stanic,“ uvádí tiskový mluvčí skupiny Tomáš Němčanský.

Ohledně probíhajících změn a zeštíhlení struktury akcionářů jsme zpovídali místopředsedu představenstva Stamford Managing a ředitele Media Marketing Services Daniela Sedláčka.

Můžete blíže popsat důvod odchodu tří akcionářů ze Stamfordu?
Stamford chce být i nadále nejsilnější ryze českou mediální skupinou operující na rozhlasovém trhu, má jasnou vizi kde chce být za rok, za dva, za pět let. Odcházející akcionáři měli již delší dobu jiný pohled na vývoj rozhlasového trhu a roli, kterou by na něm měl Stamford hrát. To bylo velmi omezujícím faktorem pro další rozvoj společnosti a proto se většina společníků rozhodla podíly těchto akcionářů vykoupit Jejich odchod mě samozřejmě mrzí, z osobního pohledu jej ale chápu. Přeji bývalým společníkům hodně štěstí a úspěchu v jejich samostatném podnikání.

Čekají Stamford nějaké další změny?
Změny ve složení akcionářů odstartovaly rozsáhlou restrukturalizaci uvnitř Stamfordu.  Výsledkem bude nová organizační struktura celé skupiny. Přestože se změny dotknou většiny oblastí našeho fungování, základní princip Stamfordu zůstane zachován. Chceme se i nadále rozvíjet jako společnost postavená na silných regionech, které musí fungovat na schopném a samostatném regionálním managementu. Restrukturalizace tedy v žádném případě neznamená centralizace. Součástí změny jsou i převody podílu v licencovaných společnostech. Tento proces bude postupný a jeho finalizace je samozřejmě závislá na souhlasu RRTV.

Kterých rádií se uvedené převody týkají?
Radě pro rozhlasové a televizní vysílání byly doručeny žádosti o souhlas s převodem podílů v Hitrádiu FM Plus, Hitrádiu Faktor, Hitrádiu Orion, Rádiu Šumava, Eldorádiu a Rádiu Karolína. RRTV minulý týden schválila vstup do Hitrádia FM Plus, Hitrádia Faktor a Eldorádia, žádostmi o vstup do ostatních rádií by se měla zabývat později. Na Radu byly rovněž podány žádosti o souhlas se vstupem Stamfordu do rádií, která v tuto chvíli stojí mimo skupinu.

O která rádia se jedná?
V tuto chvíli nejsou tyto akvizice uzavřeny, takže k tomu nemohu prozradit více.

V seznamu rádií akcionářů převáděných na Stamford chybí Rádio Gold…
Licenci na vysílání Rádia Gold drží Ladislav Faktor jako fyzická osoba. Jelikož je licence nepřevoditelná, bude si Rádio Gold nadále spravovat Ladislav Faktor sám.

Čekají posluchače zmiňovaných stanic v souvislosti s převodem vlastnictví nějaké formátové změny?
Tři z převáděných rádií se již v minulosti zapojila do naší rodiny Hitrádií, takže tam žádné velké změny nelze očekávat. U ostatních rádií analyzujeme jejich současný program a postavení na trhu.. Naše strategie bude vznikat na průniku programového zázemí SUN Medie a zkušenostech a schopnostech jednotlivých programových týmu. Pro každý region budeme hledat nejefektivnější řešení. V současné době  ještě žádná definitivní rozhodnutí nepadla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .