Rockový Beat vysílá v Budějovicích a chystá se do dalších regionů

Rockové Radio Beat už pokrývá jihočeskou metropoli. Dokrývač v Českých Budějovicích, který stanice získala v licenčních řízeních na jaře, byl spuštěn v pondělí v poledne. Nejde o poslení počin v rozšířování rockového programu, provozovatel v současné době staví dokrývač v Jablonci nad Nisou a do jara by se jeho signál měl objevit na Rychnovsku a Slavonicku, kde uspěl v podzimních licenčních řízeních. Hlavní slabinou zůstává Plzeň, kde se Beatu opět nepodařilo získat dokrývač.

Licenci na rozhlasové vysílání na kmitočtu České Budějovice – hotel Gomel 101,2 MHz/200W získala společnost Broadcast Media s.r.o. koncem května letošního roku. Řízení se kromě Radia Beat účastnily další tři žadatelé, společnost Posázavské rádio, s.r.o. s projektem Radio Hey České Budějovice, Campus Media s.r.o. s Rádiem A, a Simple Media s.r.o. s projektem SIMPLE Music Radia. Více v článku Budějovickou licenci získalo rockové Radio Beat.

Vysílač je umístěný v nadmořské výšce 386 metrů a teoretické pokrytí signálem je 122 tisíc obyvatel. Podle informací Martina Hrocha byl na hotelu Gomel instalován nový anténní systém, který kromě Beatu šíří signál Kiss jižní Čechy. „Jsme rádi, že se nám podařilo postavit nový anténní systém. Tím, že z něj vysíláme dvě rádia, se nám ta investice lépe vyplatila,“ uvedl Hroch pro RadioTV.

Další lokalitou, kam se rockový program Radia Beat dostane, budou pravděpodobně severní Čechy, kde stanice získala nedávno od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dokrývač Jablonec nad Nisou 94,5 MHz/100W. „Náš šéftechnik už tam byl, dokrývač je situován do bytového domu, takže půjde o malou místnost na střeše. Termín spuštění vám zatím neřeknu, protože můžou uhodit kruté mrazy nebo cokoliv jiného, ale většinou se to dá za tři měsíce zvládnout,“ řekl RadioTV Hroch s tím, že ještě méně konkrétní může být v případě kmitočtů  Rychnov nad Kněžnou 107,6 MHz/500W (viz Rychnovskou licenci má Beat, Táborskou Rádio Paráda) a Slavonice 100,8 MHz/1kW (viz Radio Beat získalo Slavonice, vznikne také Rádio Mladé Valašsko), které Beat získal v licenčních řízeních v říjnu. „Dosud nemáme nic na papíře, rozhdnutí dosud nenabylo právní moci a nikoho by nepřekvapilo, kdyby se tam objevili nějaké žaloby. Takže můžu říct jediné, až to bude oficiální, do šesti měsíců ty vysílače pustíme.“

Jednou z mála zásadních lokalit, které Beat dosud nepokrývá, zůstanou západní Čechy, kde Radio Beat neuspělo se svou žádostí o dokrývač Plzeň 97,5 MHz/100W, přestože koordinace na Českém telekomunikačním úřadu proběhla bez problémů. „O Plzeň samozřejmě máme velký zájem. Pokud RRTV vyhlásí na tento dokrývač licenční řízení, stoprocentně se přihlásíme,“ dodává Hroch.

Radio Beat dosud kromě svého stěžejního vysílače Praha – Dlabačov 95,3 MHz/5kW využívá dokrývače Beroun – Záhrabská 107,7 MHz/200W, Kutná Hora – Kaňk 107,5 MHz/200W, a Liberec – Vratislavice 107,8 MHz/150WMladá Boleslav – Kosmonosy 94,4 MHz/100W a naposledy spustila dokrývače Jihlava – Rudný 92,5 MHz/251W a Sezimovo Ústí 98,6 MHz/200W.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .