Radio Twist: Vysílání zahájíme poté, co získáme povolení ČTÚ

V nejbližších dnech by mělo být obnoveno pražské vysílání Radia Twist. Stanice, jejíž licence byla zrušena rozhodnutím soudu na základě žaloby společnosti Max Loyd, již má oficiálně licenci novou. Bude Twist v Praze vysílat bloky v češtině, jak sliboval na veřejných slyšeních? Co říkají jeho provozovatelé na výsledky poslechovosti? Na tato témata jsme si povídali s ředitelem pražského Twistu Danem Harvanem a generálním ředitelem slovenského Radia Twst Andrejem Hrycem.

Dostali jste již od RRTV oficiálně novou licenci?


DH: Ano, včera nám bylo rozhodnutí Rady o udělení licence doručeno, dnes nám na Radě vyznačili jeho pravomocnost.

Kdy zahájíte vysílání?


DH: Vysílání zahájíme ihned poté, co od Českého telekomunikačního úřadu obdržíme provozní povolení, neboť „nová licence“ má jiné číslo jednací.

Můžete teď zpětně prozradit, proč jste nevyužili možnosti být účastníkem řízení Max Loyd x RRTV? Právě díky tomu jste podle předsedy RRTV nedostali pokutu. Byl to úmysl?


AH: Naše právní povědomí nám diktovalo postup. Ukázalo se, že byl správný.

Na veřejných slyšeních jste slibovali, že postupně budete vysílat část programu česky, proč to tak stále není?


DH: Radio Twist stále jedná s investory, kteří by do projektu vstoupili a přinesli především kapitál, bez kterého není možné české odpojováky realizovat.


AH: Je to opravdu jen otázka peněz. Rozhovory se strategickým investorem je ve finále, věřímě, že je úspěšně ukončíme a společně začneme realizovat naše plány.

Kdy české vysílání zahájíte a v jakém rozsahu?


DH: Těším se na dobu, kdy budu moci odpovědět na tuto otázku.

Máte jistě představu, jak by mohlo podle vás vypadat. Dejme tomu, že se najde investor, který splní všechny vaše požadavky. Jak by potom vysílání vypadalo?


AH: Představu samozřejmě máme, ale nebylo by v této chvíli o ní hovořit.

Jak jste spokojeni s výsledky poslechovosti v Praze?


DH: Vzhledem k tomu, že nás většinou poslouchají v Praze žijící Slováci, které není průzkum schopen zachytit a situaci, kdy na českém trhu neprodáváme reklamu, není toto číslo pro nás důležité. Důležité je, že na pražské vysílání stále dostáváme ohlasy.


AH:Nejen Slovácí žijící v Praze. Od doby, kdy jsme přerušili vysílání, na adresu slovenského Twistu přichází obrovský počet znepokojených telefonátů a E-mailů, ve kterých se čeští posluchači dožadují našeho vysílání.

A co říkáte na poslechovost Twistu na Slovensku, kde jej předstihlo již jedno lokální rádio?


DH: Poslední výsledky slovenského měření mne zklamaly, je ale otázkou, nakolik je slovenský způsob průzkumu hodnověrný. V současné době dochází v Twistu k výrazným programovým, hudebním i marketingovým změnám. Výsledek snažení současného managementu bude v poslechovosti patrný cca za rok. Já věřím, že TWIST své posluchače znovu najde.


AH: Pro mne je podstatné to, jak reagují posluchači. Průzkum se dělá na vzorku cca 1500 lidí a na Slovensku je 2500 obcí a měst. Když po otázce moderátora ve vysílání přijde v průběhu tří minut 60 odpovědí, není to s poslechovostí tak tragické.

Twist má nový zvukový obal, který 77% čtenářů Radioweb.sk v anketě označilo jako vynikající. Proč jste k přistoupili k tak výrazným změnám a kdo je realizoval?


DH: K programovým a marketingovým změnám došlo právě v souvislosti s odlivem posluchačů. Zvukový obal je jednou ze změn, které by měly pomoci k tomu, aby si Twist zlepšil svoji pozici na trhu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .