Radio Student skončí, nahradí ho Free Radio

Historie brněnské stanice pod názvem Radio Student se brzy uzavře. Na frekvenci 107,0 MHz se totiž během několika týdnů objeví Free Radio, jak se bude Student nově identifikovat. Kromě změny názvu programu schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání také upravu licenčních podmínek, které sníží podíl mluveného slova na polovinu.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádosti společnosti Radio Student s.r.o. na svém posledním zasedání. Kromě změny názvu z Radio Student na Free Radio se jednalo také o změnu licenčních podmínek a vysílacího schématu. „Podle osobních zkušeností a následně i provedených konzultací jsme zjistili, že skupiny našich posluchačů se neztotožňují s názvem stanice „Student”. Proto jsme se rozhodli požádat o změnu označení na název obecně přijatelný pro mladého posluchače, který bude blízký studentům i ostatním skupinám mladých lidí, a který vyjadřuje záměr stanice tak, jak je popsán v licenci,“ popisuje důvody těchto změn programý šéf Radia Student Martin Kaminský v rozhovoru pro RadioTV (Kaminský: Free Rádio jsme zvolili i s ohledem na úspěšný pořad Freetime).

Jak RadioTV potvrdil Úřad RRTV, v licenčních podmínách došlo k následující změně: „Chceme, aby podíl mluveného slova byl větší, než je obvyklé u komerčních rádií. Náš předpoklad odpovídá poměru 1:3. Jeden díl mluveného slova na tři díly hudby.“ se nahrazuje textem: „Chceme, aby podíl mluveného slova byl větší, než je obvyklé u komerčních rádií. Náš předpoklad odpovídá 12% v pracovní dny a 10% ve víkendových dnech a dnech pracovního klidu. Obsahem mluveného slova je i selfpromotion prvků vysílání, které je důležité pro posluchače z hlediska snadnější orientace v náročnějším programovém schématu.“

Nové vysílací schéma nahrazuje původních sedm programových bloků pěti novými.

07:00-10:00      Ranní blok (dynamické, pružné vysílání s důrazem na informační hodnotu a zpravodajství)
10:00-15:00      Polední blok (zprávy, písničky, poradenská služba)
15:00-18:00      Odpolední blok (sto osmdesát minut plných informací, zábavy, písní, soutěží, reportáží, pozvánek, atp.)
18:00-23:00      Večerní blok (uvolnění, hudební bliky, hitparáda, studentská burza)
23:00-07:00      Noční blok (převládající podíl hudby)

O víkendu Free Radio nabídne místo sedmi programových bloků následující čtyři:

08:00-12:00      Dopolední blok (klidnější vnitřní rytmus, důraz na zájmové a především na vzdělávací oblasti, menší podíl hudby)
12:00-18:00      Odpolední blok (informace, zábava, písně, soutěže, reportáže, pozvánky, atp.)
18:00-23:00      Večerní blok (uvolnění, hudební bloky, hitparáda, studentská burza)
23:00-08:00      Noční blok (převládající podíl hudby)

Jak RadioTV potvrdil Kaminský, k nasazení těchto změn do vysílání na brněnské frekvenci 107,0 MHz dojde v horizontu několika týdnů. Konkrétní datum zatím oznámeno nebylo, ale za jeden z nejvhodnějších termínů pro provedení relaunche stanice bývá považován počátek září.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .