Rádio Prácheň ovládne GES. Vznikne Hey Prácheň?

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání posvětila vlastnické převody v jednom z posledních „nezařazených“ rádií. Do píseckého Rádia Prácheň vstoupí mediální skupina GES ovládající TV Prima. Na základě historických souvislostí lze předpokládat, že se z Rádia Prácheň časem stane buď rockové nebo české Rádio Hey Prácheň.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vydala provozovateli V plus P s.r.o. souhlas ke změně skutečnosti uvedené v žádosti o licenci dle § 21 odst. 1 písm. e) a odst. 6 zákona č. 231/2001 Sb. spočívající v převodu 60% obchodního podílu společníka B.V.B. trading, spol. s r.o. a 20% obchodního podílu společníka HEPY s.r.o. na třetí osobu, společnost MEDIA ASSET.

Společnost Media Asset přitom patří do skupiny GES, která mimojiné ovládá TV Prima. V představenstvu firmy je bývalý generální ředitel Primy Martin Dvořák, jednatel rádií Hey a regionálních televizí Jiří Šebek. Do března letošního roku byl předsedou představenstva sám Ivan Zach, který mediální skupinu GES ovládá. V dozorčí radě společnosti pak figurují známá jména Petra Marschallová a Radka Zachová, která figurují v mnoha dalších společnostech patřících do skupiny GES.

GES prostřednictvím firmy Media Asset získá 60 procent od firmy B.V.B. Trading a.s. (v této firmě má stále dominantní pozici Josef Buzek, který se v minulosti významně angažoval také v rádiích Vox a Krumlov) a 20 procent od společnosti Hepy s.r.o. Zbytek licencované společnosti zůstává podle obchodního rejstříku Václavu Duchačovi.Ani u tohoto podílu ovšem není zcela jasno, RRTV totiž loni v červenci projednávala žádost o jeho převod na hradeckou společnost Trias s.r.o. „RRTV ustanovila provozovatele V plus P s.r.o. účastníkem řízení ve věci žádosti společníka Václava Duchače o souhlas s převodem jeho obchodního podílu a vyzvala provozovatele k vyjádření ve lhůtě 10 dnů od doručení,“ sdělil RadioTV vedoucí Úřadu RRTV Petr Bartoš.

Pokud se Rádio Prácheň začlení do mediální skupiny GES, lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že se z něj stane rádio Hey. Po Praze, Brnu, Ostravě, východních Čechách a Liberecku by se tak tato programová síť dostala i do jižních Čech. Rádio Prácheň bylo přitom jednou z posledních stanic, která nefigurovala v žádné ze silných skupin. V minulosti se spekulovalo nejen o jeho možném zařzení do skupiny GESu, ale i o zájmu Lagardere a Stamford Managing. Více viz článek Do které skupiny se zařadí písecké Radio Prácheň?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .