Radio Metuje se změní na Hitrádio Magic

Náchodské Rádio Metuje se zařadí do rodiny Hitrádií a přejmenuje se na Hitrádio Magic. Vyplývá to z tiskové zprávy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která na svém posledním zasedání schválila žádost o změnu názvu.

Rada vydala provozovateli Radio Metuje, s.r.o., souhlas ke změně skutečnosti uvedené v žádosti o licenci dle § 21 odst. 1, písm.a) spočívající ve změně označení názvu programu na Hitrádio Magic, stojí v tiskové zprávě z 4. zasedání RRTV.

Zařazení Rádia Metuje do některé z rodin formátovaných mediální skupinou Stamford Managing se dlouho očekávalo, Stamford získal stoprocentní podíl v licencované společnosti již v koncem roku 2005, kdy tento převod chválila RRTV. Překvapením není ani zařazení do rodiny Hitrádií, ta totiž ve východních Čechách ještě zastoupena není, zatímco Fajn Rádio zde reprezentuje pardubický Life a konzervativní formát šíří Rádio OK.

Ačkoliv změnu názvu ještě zástupci Stamford Managing oficiálně nepotvrdili, tomu, že k ní skutečně dojde, napovídá i grafická ochranná známka, kterou si Stamford nechal zaregistrovat na Úřadu průmyslového vlastnictví. Otázkou tak pouze zůstává, kdy ke změně názvu na Hitrádio Magic dojde.

Rodinu Hitrádií v současnosti tvoří Hitrádio Orion, Hitrádio Faktor, Hitrádio FM Plus, Hitrádio Vysočina, Hitrádio FM Labe a Crystal. Počátkem roku RRTV schválila změnu názvu také u Rádia Dragon, u něhož faktická změna na Hitrádio dosud také neproběhla. Společně s Hitrádiem Magic budou mít podle posledního výstupu RadioProjektu Hitrádia podíl na trhu 5,9 procenta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .