Radio Life míří do skupiny Stamford Managing

Pardubické Radio Life se zřejmě brzy zařadí do portfolia rozhlasové skupiny Stamford Managing. Pokud Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválí převod licencované společnosti, pardubická stanice se pravděpodobně stane pátým členem rodiny Fajn Radio.

Společnost Radio Life s.r.o., která je držitelem licence na rozhlasové vysílání a provozovatelem rozhlasové stanice Radio Life, požádala dopisem 2. září Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o udělení předchozího písemného souhlasu s převodem podílu stoprocentního vlastníka Luďka Krále na společnost Stamford Managing a.s. RRTV by se žádostí mohla zabývat na svém příštím zasedání 20. září.

Ačkoliv Stamford Managing nechce do rozhodnutí RRTV své budoucí plány s Radiem Life nijak komentovat, lze předpokládat, že se z Radia Life stane Fajn Radio Life. Pardubická stanice již delší dobu míří na podobnou cílovou skupinu jako rodina Fajn Radio a výmluvnou stopou je nepochybně také internetová doména fajnradiolife.cz, kterou si minulý týden zaregistrovala firma Telmark s.r.o.

Radio Life by navíc svým signálem dobře navázalo na oblast, kterou hitovým programem pro nejmladší pokrývá centrální pražské Fajn Radio. „Radio LIFE perfektně doplňuje naše současné aktivity ve východních Čechách,“ vysvětluje důvody transakce Václav Ježek, předseda představenstva společnosti Stamford Managing a.s.

Východočeským šéfem Kudláček

Pokud RRTV převod obchodního podílu schválí, řízení Radia Life převezme po Luďku Královi ředitel a spolumajitel nejposlouchanější stanice na východě Čech Boris Kudláček. „Při provozování lokálních a regionálních rozhlasových stanic chceme stavět na úspěšných managerech z těchto regionů. Proto bude mít další rozvoj Radia LIFE na starosti Boris Kudláček, který své schopnosti více než dostatečně prokázal na Rádiu OK,“
říká k tomu Ježek.

Stamford Managing a.s. se prostřednictvím účastí v licencovaných společnostech podílí na vysílání jedenácti rozhlasových stanic — Rádio Agara, Rádio Blaník Jižní Morava, Radio Crystal, Rádio Děčín, Radio Fajn, Radio Labe, Rádio Most, Radio North Music, Rádio OK, Rádio Olympic a Rádio Vysočina. Spolumajitelé Stamford Managing navíc samostatně vlastní dalších dvanáct rádií.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .