Radio DeeJay končí, po třech letech se vrací Radio Bonton

Radio DeeJay chystá na přelomu února a března velké změny. Nejdříve se přestěhuje, poté změní svůj název a následně také upraví svůj program a personální obsazení. Všechny změny jsou důsledkem převzetí stanice novým majitelem – společností skupina Lagardere Active Radio International CZ, ke kterému došlo koncem loňského roku.

„RRTV vydala provozovateli RADIO BONTON, a.s. předchozí souhlas k částečnému omezení programu Deejay v době od 22. února 2006,“ stojí v zápisu z 3. zasedání Rady. Proč taková žádost? Počínaje středou 22. února se totiž začnou studia Radia DeeJay stěhovat do nových prostor v sídle Lagardere Active na Wenzigově 4, kde sídlí mimo jiné také Frekvence 1, Evropa 2 a Rádio Info.

„Od tohoto dne do konce února tak v souvislosti s touto změnou dojde k omezení vysílání živých moderátorských vstupů,“ říká k tomu tiskový mluvčí Lagardere Richard Klatovský.

„Z Wenzigovy ulice čp. 4 na pražských Vinohradech pak začne od 1. března toto rádio vysílat pod změněným názvem jakožto Radio Bonton,“ dodává Klatovský. Změnu názvu schválila RRTV na svém třetím zasedání a tímto rozhodnutím se uzavřel tříletý kruh změn názvu z Radio Bonton přes Bonton Radio DeeJay a Radio DeeJay zpět na Radio Bonton.

Klatovský závěrem svého prohlášení napovídá, že změnu názvu bude doprovázet nová odpovídající obsahová a hudební dramaturgie. Bližší podrobnosti o formátu a moderátorském obsazení zatím Lagardere sdělovat nechce s odkazem na plánovanou tiskovou konferenci, která je předběžně plánována právě na 1. března. Podle neoficiálních informací ovšem změna formátu nebude výrazná a spíše než tanečního rádia se posluchači údajně dočkají mírného posunu formátu ke kytarové scéně. Tomu odpovídá i ochranná známka, kterou si provozovatel rádia zaregistroval ve středu – „Radio Bonton – Pop Rock nezastavíš“.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .