Radio Čas zahájilo vysílání v Olomouci

Poklidný olomoucký rozhlasový rybník se dočkal nového přírůstku. Nejedná se o žádného líného kapra, ale o pěknou štiku – v pátek večer zahájila vysílání v Olomouci nejúspěšnější moravská komerční stanice Radio Čas.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání přidělila Radiu Čas kmitočet Olomouc 101,3 MHz/100W počátkem prosince loňského roku. Ke spuštění vysílání došlo po necelých pěti měsících, v pátek 29. dubna večer.

„Konečně se tak do Olomouce a okolí dostává nový neotřelý program. Rádio Čas nabízí posluchačům to, co v éteru chybělo – pohodovou českou muziku, kterou všichni dobře znají a nosí ve svých srdcích. Tyto písničky si zpívají mladí i starší a v rodinách dokáží stírat generační rozdíly,“ oznámil Jakub Hanák v tiskové zprávě.

Na olomouckém kmitočtu se prozatím vysílá pouze muzika s jingly upozorňujícími na start nového olomouckého rádia. Brzy by mohla vzniknout plnohodnotná samostatná odpojovaná verze Radio Čas Olomoucko. Stejným způsobem v minulosti vznikly odnože Času pro Slezsko, Valašsko a Zlínsko.

Olomoucké Rádio Čas vysílá ze svého studia na Litovelské ulici 17. „Brzy bude tým zprávařů a redaktorů posluchače informovat o dění přímo kolem nich, tj. z jejich obce, čtvrti, ulice,“ stojí dále v tiskové zprávě.

Podle poslednícho průzkumu poslechovosti MediaProjektu III.-IV.Q 2004 oslovuje Radio Čas 311 tisíc posluchačů týdně, v celém Olomouckém kraji je ovšem poslechovost pouze 21 tisíc posluchačů. Vzhledem k tomu, že Čas ve všech nových regionech rychle nabírá posluchače, můžeme do konce roku očekávat změny v podílech na olomouckém trhu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .