Pražský Twist skončí, nahradí ho Rádio Spin

Otázka Co bude s pražskou pobočkou Rádia Twist po relaunchi mateřské stanice je zodpovězena. Do licencované společnosti vstupuje provozovatel sítě Kiss, který na pražské frekvenci 96,2 MHz/1kW spustí od ledna příštího roku novou stanici s názvem Rádio Spin. I nové rádio bude cíleno především na slovesnkou menšinu v Praze.

Nepřehledná situace okolo pražské pobočky Rádia Twist je vyjasněna. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání schválila žádost o změnu názvu programu Rádio Twist na Rádio Viva. Následně požehnala žádosti o převod 34 procent podílu v licencované společnosti na firmu Radio Investments, která vlastní mj. síť Kiss Rádio, Country Rádio nebo Rádio Beat. Další dvě žádosti jsou datovány až k 1. lednu 2007, RRTV k tomuto datu schválila změnu licenčních podmínek a názvu programu na Rádio Spin.

Martin Hroch, která má na starosti pražské aktivity Radio Investments, toto datum považuje za rozumně reálný termín, do kdy se dá vybudovat zbrusu nová stanice. „Když Twist žádal v Praze o licenci, uspěl v tom řízení především tím, že chtěl přinášet servis pro Slováky žijící v Praze. Poté, co se slovenský Twist změnil na Rádio Viva, nemůže RRTV nijak kontrolovat, aby držitel pražské licence dodržoval to, co má v licenčních podmínkách. Takže jsme se v koordinaci s původním majitelem Twistu Andrejem Hricem rozhodli, že místo přebírání slovenského rádia postavíme v Praze nové. Slováka v Praze patrně více zajímá dopravní situace na Jižní spojce než v Petržalke,“ vysvětluje Hroch.

K hudebnímu formátu nové stanice se Hroch nechtěl konkrétně vyjadřovat, protože muzika podle něj nebude na Rádiu Spin tím nejdůležitějším, ale spíše doplňkem k informačnímu servisu, zpravodajství a publicistice. Půjde tedy zřejmě o všeobecný AC formát pro většinového posluchače.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .