MediaProjekt IV.-I.05 v krajích – západ

radiotv-archivV první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky MediaProjektu IV.-I.Q 2005, oranžově výsledky za III.-IV.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Praha

Situace v Praze se nijak zásadně nezměnila. Evropa 2 si udržela druhou příčku a o dvě příčky nahoru se posunulo Country Radio. Proti předchozímu výstupu nejvíce ztratil ČRo Regina, který se jen těsně udržel v Top 12. Až za jejími hranicemi figurují Radio Hey Praha a Fajn Radio.

Středočeský kraj

Evropa 2 pokračuje v dobývání středních Čech. S meziročním ziskem 62 tisíc posluchačů se dotahuje na Radio Blaník, které zaznamenalo největší pokles ze sledovaných stanic. Zajímavý nárůst vykázal ČRo 2 Praha a také Kiss Delta, který konečně využil zlepšené pokrytí. Do Top 12 se poprvé propracovalo Radio Beat.

Karlovarský kraj

Na karlovarském rozhlasovém trhu se od minula nic moc nezměnilo, Egrensis si stále udržuje vedení a Dragon je bezpečně druhý. Slibný nárůst z minula nepotvrdila Evropa 2 a nedaří se ani ČRo Plzeň. Výsledky od deváté příčky nemá smysl komentovat, statistickou nulu vykazuje pořád i Radio Śumava, které má dokrývač v Karlových Varech.

Plzeňský kraj

Frekvence 1 oslabila o 14 tisíc posluchačů a ztatila těsný odstup za dlouhodobě vedoucím FM Plus. Většina stanic si proti únorovému výstupu mírně polepšila, výjimkou je Radio Karolína, jejíž meziroční ztráta 23 tisíc posluchačů znamená pokles o čtyři příčky.

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji vládne stále Radio Blaník, ale na druhou pozici se posunula Frekvence 1. Meziročně si nejvíce polepšil ČRo Sever, který má 23 tisíc nových posluchačů týdně, rozpačité jsou výsledky tradičních hitových stanic Agary a Mostu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: