Mediaprojekt IV.-I.05 v krajích – východ

radiotv-archivV třetí části článku se budeme věnovat krajům na východě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský a Vysočina. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu IV.-I.Q 2005, oranžově výsledky za III.-IV.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Vysočina

Radio Vysočina své bezkonkurenční postavení v kraji ještě více posiluje, zatímco jeho pronásledovatelé ztrácejí. Svou pozici si po krůčcích buduje jihlavské studio ČRo.

Jihomoravský kraj

Do čela jihomoravského žebříčku se vrátil ČRo Brno, zatímco Frekvence 1 klesla až na třetí příčku. Souboj Kiss Hády s Krokodýlem tentokrát vyzněl jasně pro Kiss a za zmínku stojí ještě vzestup Radia Blaník.

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj si stále drží unikátní postavení v tom, že čtyři nejposlouchanější stanice mají své sidlo v Praze. Vedoucí pozici si drží Frekvence 1, nejúspěšnější lokální stanicí je ČRo Olomouc, největší pokles postihl Radio Rubi. Radio Hity, Kiss Morava nebo Orion s vysílači v kraji se do olomoucké Top 12 nevešly.

Zlínský kraj

Ve Zlíském kraji stále vede ČRo 1 – Radiožurnál a druhé místo si pojistilo Radio Zlín. Meziročně získal nejvíce Kiss Publikum, naopak ztrácí místní AZ Radio. Za očekáváními zůstávají výsledky Radia Čas, které bylo předstiženo i Radiem Apollo.

Moravskoslezský kraj

Radio Čas si drží pozici lídra, jeho náskok před druhou Frekvencí 1 dosahuje 75 tisíc týdenních posluchačů. Meziročně si zde nejvíce polepšila Evropa 2, která již předstihla i Radio Orion.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: