MediaProjekt III.-IV.Q 05 – ohlasy z rádií

radiotv22Výsledky posledního průzkumu poslechovosti jsou známy už několik dní, takže jsou na řadě komentáře. O názory jsme požádali zástupce několika stanic a reklamních sítí, zde jsou odpovědi těch, kteří na naši výzvu reagovali. Pokud máte zájem svůj názor do článku doplnit, pošlete jej na adresu redakce@radiotv.cz do pátku.

Jan Pokorný – ČRo 1 – Radiožurnál: S čísly v denní poslechovosti jsem spokojen. Vzhledem k tomu, že už potřetí za sebou mírně, ale přece, stoupají, troufám si říct, že ČRo 1 – Radiožurnál má zdravý programový základ. Za zamyšlení stojí doba poslechovosti. Uvidíme, co se s tím dá dělat. Mile mě překvapil zisk ČRo 2 – Prahy. Uvidíme, jak nás překvapí příští čísla. Snad moc ne:)

Barbora Tachecí – Frekvence 1: Frekvence 1 je nejposlouchanějším rádiem celého dne — jsme číslem jedna od 8.00 až do 18.00 h — a velmi si cením výrazného posílení ve Středočeském kraji a na Moravě.

Daniel Rumpík – Radio OK: Poslední výstup podle staré metodiky je poněkud zvláštní. Naše stanice dosáhla druhého nejlepšího výsledku v denní poslechovosti v celé své dosavadní historii. Naopak nám mírně poklesla čísla týdenní, která jsou ale v porovnání s ostatními
stanicemi našeho regionu i tak velice slušná. Pro zajímavost, v případě Frekvence 1 a Rádia Blaník byla situace přesně opačná – v týdnu šly nahoru, denní jim naopak poklesla. Skvělý výsledek kategorie poslouchal včera pro naše rádio značí stabilitu posluchačské obce. Zároveň si uvědomujeme, že v roce 2006 chceme nabídnout více off-air akcí. Rádi bychom oslovili širší východočeskou obec. Osobně jsem navíc velice zvědavý na květnové výsledky podle nové metodiky.

Martin Kolovratník – ČRo Pardubice: Po roční stagnaci ČRo Pardubice získal ve všech sledovaných ukazatelích (DR, WR i ATS). Díky tomu se pozitivně zvýšil podíl naší stanice na trhu v Pardubickém kraji. Sebekriticky přiznáváme, že i přes výše uvedený vzestup
stále nemůžeme být spokojeni s celkovým počtem posluchačů. Jsem si jist, že ČRo Pardubice má velký potenciál posunout se v pomyslném žebříčku východočeských rádií do předních pozic. Ale „nemusi pršet, stači, když kape“.

Martin Konrád – RRM: Síla celoplošných stanic kumulativně spojená s dynamikou a přesným cílením nových regionálních stanic (RockZone 105,9, Info Radio, DeeJay, Haná, Rubi) přinesla očekávané benefity celému produktu RRM
Total. Naši obchodní strategii budeme rozvíjet v tomto duchu i následující období. Jsem přesvědčen, že nové, přesnější měření (RadioProjekt) ještě více potvrdí oprávněnost naší obchodní politiky.

Petr Dvořák – Radio City, Blaník a Most: Celoploškám kraluje F 1 zcela poprávu, výborně hraje, program má dobře svázaný a celek působí docela svěže a dynamicky. Impuls zjevně a slyšitelně už delší dobu stagnuje a jeho čísla to dokumentují.


Dovoluji si upozornit, že Blaník a jeho reginální mutace Čas a O.K. mají kumulovaně více než 1 100 000 posluchačů týdně, City a Most mají v týdenním součtu reach téměř 130 000. Máme tedy důvod domnívat se, že naše programovací schopnosti jsou stále na úrovni a necítíme tedy žádnou potřebu ke spolupráci s velkými hráči.


Na pražském trhu jsou pozoruhodná dosti truchlivá čísla Fajnu. Po téměř ročním úsilí a velkém nasazení lidí a prostředků se žádný posun vzhůru neodehrává. Nepovažuji to vzhledem k programu za překvapivé, i když v posledním kvartálu loňského roku se přeci jen začal proměňovat k lepšímu. Expres a Rockzone si opět opakují ze slabikáře, že sebevětší podpora příliš nepomůže, nemáme-li atraktivní produkt.

Petr Vladyka – Evropa 2: Tyto výsledky opět ukázaly dlouhodobou posluchačskou atraktivitu našeho
hudebního programu. Evropa 2 již delší dobu zažívá nejvyšší poslechovost za celou svoji
existenci a věřím, že tato éra bude i nadále pokračovat — vždyť za posledních několik let v každém novém kvartálu zaznamenáváme v meziročním srovnání nárůst posluchačů.

Josef Hejl – Radio Rubi: Není co komentovat a o čem psát, je to nepříjemné, je třeba získat kvalitní lidi, ti nejlepší od nás jsou v Praze, Brně a ve Zlíně.

Martin Hroch – Radio Investments: Country – pokles jsme očekávali jde o dlouhodobý trend který začal před lety, ale nespíme, reagovali jsme novým programem a jsem přesvědčen, že výsledky se dostaví. Country radio, myslím v těchto dnech, zní skvěle a já v této stanici cítím obrovský potenciál.

Kiss 98 – kdo se podíval na výsledky v cílové skupině ženy, musí mu být jasné, že oslavujeme. Kdo poskytuje výrobky a služby pro ženy, má nyní jasnou volbu, kam umístit svou reklamu :)

Beat – naprostá spokojenost s výsledky, skvělý posluchačský profil vysoká poslechovost v sociálněekonomických skupinách A a B

Radio 1 – v tlačenici o mladé si zachovává své posluchače, image, tvář. Navíc je i zdrojem inspirace veřejnoprávnímu rozhlasu, což nás nesmírně těší. Klobouk dolů ..

Máme tři pražská nejposlouchanější rádia a k tomu legendu R1, co dodat…

Barbora Tachecí – Frekvence 1: Frekvence 1 je
nejposlouchanějším rádiem celého dne — jsme číslem jedna v době od 8.00 až
do 18.00 h — a velmi si cením výrazného posílení ve Středočeském kraji a na
Moravě.

Mirek Pifka – Radio Helax: Poslechovost Helaxu mě velice zklamala. Pod dojmem posledního skoku jsem
v interní rádiové tipovací soutěži vsadil na 200 tisíc týdně a prohrál jsem 20 korun. Ale když vezmu, že Paroubek má volební preference 27%, pak těch našich 150 tisíc zas takový průser není. Doufám, že si to za pár měsíců prohodíme – my budeme mít share 27% a tlusťoch dostane 150 tisíc hlasů.

Autor článku:

Komentáře (28)

 1. MaSka

  Křestní jméno v jednom z dílů padne. Columba jím osloví – a to opakovaně – technik v policejní laboratoři. Je to zřejmě Columbův starý známý, protože mu jediný neříká poručíku, ale oslovuje ho Tede.

  Pro zajímavost – existuje i seriál, ve kterém vystupuje paní Columbová, manželka, a řeší vlastní případy. Kvůli protestům fanoušků ale záhy změnila jméno a seriál byl po několika dílech ukončen.

 2. Zeus

  Skvělý seriál, mám poručíka moc rád, ALE NEJLEPŠÍ JE S DABINGEM PANA HANIČINCE A NE DALIMILA KLAPKY! A ten auťák jakož i jeho oděv už patří k jeho koloritu, kdyby si koupil nové auto tak už by to nebylo ono.:-D

 3. zibi

  Vítám vás !

  Columbo má křestní jméno, v jednom díle ho pracovník (z laboratoře) oslovil „Ted-e“ (pokud si to dobře pamatuji :-) ). Žel si nevzpomenu, který díl to přesně byl. Zkusím si vzpomenout.

  Zdravím !

 4. Anonym

  Vítám vás !

  Columbo má křestní jméno, v jednom díle ho pracovník (z laboratoře) oslovil „Ted-e“ (pokud si to dobře pamatuji :-) ). Žel si nevzpomenu, který díl to přesně byl. Zkusím si vzpomenout.

  Zdravím !

  Souhlas !!!

 5. Ardjuna

  Kdyby měl někdo zájem, mám 64 dílů seriálu Columbo na 32 DVD ve výborné kvalitě, nahraných z TV bez reklam. Bližší charakteristika: video: 3000 kb/s, audio: 128 kb/s mp3 stereo (česky), rozlišení: 720×536. Cena: 2000 Kč. Při osobním odběru v Praze jen 1800 Kč. Na vyžádání mohu zaslat krátký úryvek. Kontakt: ardjuna[zavináč]seznam.cz

 6. Zeus

  Kdyby měl někdo zájem, mám 64 dílů seriálu Columbo na 32 DVD ve výborné kvalitě, nahraných z TV bez reklam. Bližší charakteristika: video: 3000 kb/s, audio: 128 kb/s mp3 stereo (česky), rozlišení: 720×536. Cena: 2000 Kč. Při osobním odběru v Praze jen 1800 Kč. Na vyžádání mohu zaslat krátký úryvek. Kontakt: ardjuna[zavináč]seznam.cz

  To je sice paráda, ale já bych so DVD mohl točit akorát tak na prstě páč na to nemám přehrávač. Ale kazety bych bral okamžitě.:-D

  1. comfox

   zdravim Ardjunu,

   mam zajem o nabizenou serii vsech dilu Columba. Rad si je prevezmu v Praze. Dekuji za odpoved
   comfox@comfox.net nebo tel.: 608810815

  2. solish

   …mám zájem o sadu DVD-Columbo… tel. 603889247

  3. kolík

   Dobrý den,
   k článku mám jednu výraznou připomínku. V jednom díle odvysílaném v loňském roce kolega Colomba skutečně oslovil Colomba křestním jménem!!! Bohužel si již nevzpomínám, v jakém to bylo, ale mám dojem, že to bylo někde na konci dílu. Jsem si téměř jist, že jej oslovil jménem Frank! Autor německých stránek si této skutečnosti patrně všiml ve stejném díle, jako já.

  4. kolík

   ještě jednou zdravím…omlouvám se za původní příspěvek…volá na něj opravdu Tede, ale na tom průkazu je napsáno Francis, takže je to opravdu zmatené… :-)

 7. vp

  V jednom díle napadá Colomba během hovoru s policistou na oddělení nějaká myšlenka a on odbíhá. Onen policista v civilu na něj volá: „TEDE, TEDE!“ (nikdo jiný na oddělení není, je to očividně adresováno Columbovi)
  Odhaduji, že se jednalo o epizodu zhruba z prostřdka seriálu.

  1. Foxtrot

   přesně tak, volá Tede, a on se na to otočí, pamatuju si to taky..

  2. Mad Holman

   V jednou díle má zase na průkazu vidět jméno Frank,takže je to sporný a je možný že je to obojí špatně!

  3. qakk

   V jednom díle, jménem Den nezávislosti, na colomba volá jeho známý „Tede“ takže tolik k jeho křestnímu jménu;)

 8. Anonym

  Na anglických stránkách jsem našla vše o seriálu Colombo.Tvůrci seriálu zde uvádějí,že křestní jméno Colomba je – Francis.Jeho manželka,která ráda luští křížovky a neumí vařit se jmenuje –
  Kate Mulgrewová-Colombová a objevila se s manželem v epizodě r.1974 „Troubies Waters“.Svůj baloňák Peter Falk koupil osobně r.1967 v New Yorku,během natáčení se značně opotřebil,proto tvůrci nechali v Kanadě ušít ten samý model podle toho starého.Auto Peguot 403 Cabriolet objevil Peter Falk na vrakovišti ve film.ateliérech a zamiloval si ho na první pohled.Ovšem později ho odkoupil fanoušek historických vozů,ale na žádost Falka byl později nalezen a odkoupen pro natáčení.
  Tolik základní údaje,které zveřejnili tvůrci seriálu.

 9. Anonym

  Na anglických stránkách jsem našla vše o seriálu Colombo.Tvůrci seriálu zde uvádějí,že křestní jméno Colomba je – Francis.Jeho manželka,která ráda luští křížovky a neumí vařit se jmenuje –
  Kate Mulgrewová-Colombová a objevila se s manželem v epizodě r.1974 „Troubies Waters“.Svůj baloňák Peter Falk koupil osobně r.1967 v New Yorku,během natáčení se značně opotřebil,proto tvůrci nechali v Kanadě ušít ten samý model podle toho starého.Auto Peguot 403 Cabriolet objevil Peter Falk na vrakovišti ve film.ateliérech a zamiloval si ho na první pohled.Ovšem později ho odkoupil fanoušek historických vozů,ale na žádost Falka byl později nalezen a odkoupen pro natáčení.
  Tolik základní údaje,které zveřejnili tvůrci seriálu.

 10. Anonym

  Doporučuji všem milovníkům Petera Falka stránky – peterfalk.com -kde se dočtete o jeho životě,všech filmových a divadelních rolích,jsou zde fotky z jeho svadby a také fotografie,které osobně maluje,určené k prodeji…Atd…Nádherné stránky i fotografie…

 11. Zeus

  Doporučuji všem milovníkům Petera Falka stránky – peterfalk.com -kde se dočtete o jeho životě,všech filmových a divadelních rolích,jsou zde fotky z jeho svadby a také fotografie,které osobně maluje,určené k prodeji…Atd…Nádherné stránky i fotografie…

  Ano, opravdu nádherné stránky, ale ty fotografie jsou to jediné co jsem si na nich mohl prohlédnout, neboť jsou v angličtině. Kdyby byly aspoň německy, němčinu dobře ovládám, ale anglicky neumím ani žbleptnout. Přitom jsem se těšil, že se o tomto herci, který je mi tak sympatický, něco dozvím. Škoda, že někdo o něm neudělal stránky i v češtině tak jako je tomu např. u mých velice oblíbených Profesionálů. No, škoda.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .