MediaProjekt III.-IV.05 v krajích – západ

V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky MediaProjektu III.-IV.Q 2005, oranžově výsledky za II.-III.Q 2005 a žlutě výsledky rok staré.
<P>
<H4>Kraj Praha</H4>
<P><IMG src=“/images/200534/pha.gif“ width=545 border=0>
<P>Přestože proti poslednímu výstupu nedošlo v Praze k několika významným změnám, v meziročním srovnání je velmi zřetelný rostoucí trend ČRo 1 – Radiožurnálu. Přes mírný pokles v posledním výstupu si meziročně polepšilo také Radio Blaník a posluchače postupně sbírá také Evropa 2. Největší pokles v hlavním městě zaznamenala Frekvence 1.
<P>
<H4>Středočeský kraj</H4>
<P><IMG src=“/images/200534/stc.gif“ width=545 border=0>
<P>Pozice středočeské jedničky se zdá být neotřesitelná. Na rozdíl od poklesu v Praze, ve Středočeském kraji byla Frekvence 1 v roce 2005 nejrychleji rostoucí stanicí – meziroční nárůst je rovných 50 tisíc posluchačů týdně. Proti poslednímu výstupu zde nejvíce oslabila Evropa 2. Z pražských hitových stanic si zde nejlépe vede Fajn Radio.
<P>
<H4>Karlovarský kraj</H4>
<P><IMG src=“/images/200534/kva.gif“ width=545 border=0>
<P>Souboje Egrensisu a Dragonu jsou minulostí, jedničku z Chebu dnes stíhají spíše rádia z mediálního domu Lagardere. V posledním období poslechovost stoupla nejvíce Evropě 2, největší ztrátu zaznamenal Dragon. Bývalé pozice naopak vyklízejí všechny veřejnoprávní programy, nedaří se ani Impulsu a zakletý je místní kraj pro plzeňská rádia, poslechovost ve výši statistické chyby vykazuje pořád i Radio Śumava, které má dokrývač v Karlových Varech.
<P>
<H4>Plzeňský kraj</H4>
<P><IMG src=“/images/200534/plz.gif“ width=545 border=0>
<P>Na Plzeňsku je stále nejposlouchanější Radio FM Plus, ale významně tomu přispěly hlavně neúspěchy jeho pronásledovatelů. Propadla hlavně Frekvence 1, její meziroční ztráta se blíží čtyřiceti tisícům posluchačů týdně. Šumava a Karolína si v posledním výstupu mírně polepšily, v desítce zůstává i Egrensis.
<P>
<H4>Ústecký kraj</H4>
<P><IMG src=“/images/200534/ust.gif“ width=545 border=0>
<P>V Ústeckém kraji vládne stále Radio Blaník, pozici lídra navíc upevnil významným nárůstem o 26 tisíc posluchačů týdně. Impuls se propadl na pátou pozici a jeho druhou příčku propracovala Frekvence 1. Stabilní jsou výsledky Radia North Music, lehce posilují rádia Agara, Most a Labe, opačným směrem míří ústecké studio Českého rozhlasu a z Top 12 úplně vypadl českolipský Crystal.</P>

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .