Mediaprojekt III.-IV.05 v krajích – východ

V třetí části článku se budeme věnovat krajům na východě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský a Vysočina. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2005, oranžově výsledky za II.-III.Q 2005 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Vysočina

Radio Vysočina své bezkonkurenční postavení v kraji ještě více posiluje, zatímco jeho pronásledovatelé ztrácejí. Změny poslechovosti u ostatních stanic je zbytečné komentovat, za zmínku stojí snad jen nárůst Evropy 2 o devět tisíc posluchačů a s tím související posun o čtyři příčky vzhůru.

Jihomoravský kraj

Do čela jihomoravského žebříčku se vrací Frekvence 1, regionální studio ČRo coby bývalého lídra předstihlo i Radio Impuls. Souboj Kiss Hády s Krokodýlem tentokrát vyzněl pro Kiss, Krokodýl totiž meziročně oslabil o více než 30 tisíc posluchačů týdně. Největší nárůst proti poslednímu výstupu zaznamenal ČRo 1 – Radiožurnál, opačným směrem míří poslechovost Radia Jih.

Olomoucký kraj

Nikde jinde nejsou výsledky domácích komerčních stanic tak tristní jako na Olomoucku, nejlepší z nich je Radio Haná s pouhými 39 tisíci posluchači týdně. O pozici lídra zde dlouhodobě bojují privátní celoplošky a poslední výstup ji přisoudil Radiu Impuls. Zarážející je propad Radia Rubi, které meziročně ztratilo více než polovinu posluchačů, očekávané výsledky nepředvádí ani Radio Čas. Kiss Morava a Orion se do Top 12 vůbec nevešly.

Zlínský kraj

Ve Zlíském kraji stále vede ČRo 1 – Radiožurnál, ale i zde se na něj dotahuje Frekvence 1, která zde meziročně získala téměř 30 tisíc posluchačů týdně. Sedmnáctitisícová ztráta znamená propad o tři příčky pro Radio Impuls, v porovnání s ostatními kraji se zde stále nedaří Evropě 2. Zlínský kraj je jediný, kde se do Top 12 vejde Radio Proglas.

Moravskoslezský kraj

Radio Čas si drží pozici lídra, jeho náskok před druhou Frekvencí 1 dosahuje téměř 60 tisíc týdenních posluchačů. Největší pozornost ovšem v poslední době budí vzestup Radia Helax, které podle MediaProjektu meziročně posílilo o 72 tisíc posluchačů. Zda tento trend potvrdí i nový průzkum poslechovosti RadioProjekt, se dozvíme 4. května.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .