Mediaprojekt III.-IV.05 v krajích – střed

Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2005, oranžově výsledky za II.-III.Q 2005 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Jihočeský

Na jihu Čech k výrazným změnám vpořadí nedošlo. Jihočeské studio Českého rozhlasu si udržuje stabilní poslechovost a jeden ze svých nejlepších výsledků zde má Radio Impuls. Frekvence 1 od posledně oslabila, nejvyšší meziroční vzestup zaznamenala Evropa 2 a předstihla tak místní Radio Faktor. Pomalu ale jistě stoupá Kiss jižní Čechy, výpadek z posledního výstupu kompenzovalo Eldorádio.

Liberecký kraj

Na severu Čech je to podstatně zajímavější. První příčka zůstává Evropě 2, ale výrazně jí šlape na paty liberecký Contact, který meziročně získal 25 tisíc týdenních posluchačů. Po ztrátách v průběhu předchozího roku se vzpamatovává ČRo 1 – Radiožurnál a Radio Impuls, stejně jako na Ústecku i zde oslabuje Crystal. Střídavé výsledky mají na Liberecku přespolní stanice, přes deset tisíc se dostaly Blaník a DeeJay, Černá Hora míří k nule a do Top 12 se nevešel Kiss Delta.

Královéhradecký kraj

Královéhradcký kraj je posledním, kde si pozici lídra udrželo Radio Impuls. Obecně se dá říct, že zde stále více bodují celoplošné stanice, meziročně si polepšila také Frekvence 1 a ČRo 1 – Radiožurnál. Výjimkou je Evropa 2, která meziročně oslabila o 23 tisíc týdenních posluchačů. Poslechovost místních komerčních stanic se víceméně nemění, naopak výrazně posiluje hradecké studio ČRo. Do Top 12 se na úkor Fajn Radia prosadilo Radio Blaník.

Pardubický kraj

Přestože jde o sousední kraje, výsledky jsou zcela odlišné. Na Pardubicku si proti poslednímu výstupu nejvíce polepšila Evropa 2, která je novým lídrem, naopak Frekvence 1 ztratila 21 tisíc posluchačů. Výrazný pokles postihl také Radio OK a klesající trend vykazuje také poslechovost Černé Hory a Radia Life. Do Top 12 se překvapivě nedostalo Fajn Radio, Radio Beat a Kiss Delta, které mají v krajské metropoli dobré pokrytí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .