MediaProjekt I.-II.05 v krajích – západ

radiotv221V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky MediaProjektu I.-II.Q 2005, oranžově výsledky za IV.-I.Q 2005 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Praha

Přestože proti poslednímu výstupu došlo v Praze k několika významným změnám, v meziročním srovnání se nestalo prakticky vůbec nic. Blaník a Frekvence 1 se velkými nárůsty vrátili na medailové příčky, jediný pokles postihl Kiss 98fm. Do Top 12 se vrátilo Radio Hey Praha. Celkově lze říct, že v Praze posilují starší formáty.

Středočeský kraj

Ve středočeském kraji dochází k zásadním posunům na čele. Zatímco Radio Blaník meziročně ztratilo 41 tisíc posluchačů týdně, Evropa 2 za stejné období 59 tisíc posluchačů získala. Zajímavý nárůst vykázal Kiss Delta, který konečně využil zlepšené pokrytí. Opačným směrem míří ve středních Čechách Country Radio, meziročně ztratilo polovinu týdenních posluchačů.

Karlovarský kraj

Na karlovarském rozhlasovém trhu se od minula nic moc nezměnilo, Egrensis si stále udržuje vedení a Dragon je bezpečně druhý. Mírně oslabuje Evropa 2 a také Radio Impuls, naopak zlepšuje se ČRo 2 – Praha. Výsledky od deváté příčky nemá smysl komentovat, poslechovost ve výši statistické chyby vykazuje pořád i Radio Śumava, které má dokrývač v Karlových Varech.

Plzeňský kraj

Doby bezpečného kralování Radia FM Plus jsou minulostí. V celostátním měřítku jej předstihl ČRo Plzeň a na úrovni Plzeňského kraje mu šlape na paty Frekvence 1. Většina stanic si proti květnovému výstupu mírně polepšila, výjimkou je právě FM Plus a ČRo 2 – Praha.

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji vládne stále Radio Blaník, ale na druhou pozici se výrazným skokem vrátilo Radio Impuls. posunula Frekvence 1. Rozpačité jsou výsledky tradičních hitových stanic North Musicu, Agary a Mostu, které shodně v meziročním srovnání oslabily o 15 až 20 tisíc posluchačů týdně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: