Mediaprojekt I.-II.05 v krajích – střed

radiotv221Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu I.-II.Q 2005, oranžově výsledky za IV.-I.Q 2005 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Jihočeský

Na jihu Čech k výrazným změnám nedošlo. Jihočeské studio Českého rozhlasu opět zvýraznilo svůj náskok, zatímco na Radio Impuls se zde dotahuje Frekvence 1. Až za ní skončilo místní Radio Faktor, pro něž jde o nejhorší výsledek za poslední roky. Pomalu ale jistě stoupá Kiss jižní Čechy.

Liberecký kraj

Na severu Čech je to podstatně zajímavější. První příčka zůstává Evropě 2, která meziročně nabrala téměř 30 tisíc posluchačů. Výrazný nárůst zaznamenal také Contact, naopak zásadní pokles postihl ČRo 1 – Radiožurnál a Radio Impuls. Pozvolna se zelpšují i přespolní stanice Blaník, Černá Hora a Kiss Delta.

Královéhradecký kraj

Po hektických změnách v předchozím výstupu se na Královéhradecku situace uklidnila. Za zmínku stojí mírné nárůsty Evropy 2 a Frekvence 1, opačným směrem míří poslechovost ČRo 2 – Praha a Radia Life. Do Top 12 se na úkor Radia Blaník prosadilo Fajn Radio.

Pardubický kraj

Přestože jde o sousední kraje, výsledky jsou zcela odlišné. Frekvence 1 třicetitisícovým skokem zaútočila na vedoucí Radio OK. Do Top 12 se překvapivě nedostalo Fajn Radio, Radio Beat a Kiss Delta, které mají v krajské metropoli slušné pokrytí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: